کاهش صادرات ال ان جی آمریکا در ماه مه

,
کاهش صادرات ال ان جی آمریکا در ماه مه

براساس داده‌های حمل‌ و‌ نقل منتشر شده ازسوی رویترز، صادرات LNG به خارج از ایالات متحده در ماه می با 0.35 میلیون تن کاهش نسبت به ماه قبل به 7.66 میلیون تن رسید. ایالات متحده در ماه می LNG کمتری به اروپا صادر کرد، درحالی‌که صادرات را به آسیا و آمریکای لاتین افزایش داد.

عطش آسیا برای LNG ایالات متحده در ماه می با افزایش قیمت LNG آسیا برای تحویل در جولای بیشتر شد. برعکس در اروپا، با کم شدن اشتهای این قاره برای LNG آمریکا، قیمت آن کاهش یافته است. با توجه به داده‌های حمل‌ و‌ نقل، 60.5 درصد از کل صادرات LNG ایالات متحده در ماه می به اروپا، 14 درصد به آسیا و 11 درصد به آمریکای لاتین ثبت شده است.

درحال حاضر تقاضای LNG در سطح جهان زیاد است زیرا کشورهای اروپایی برای جبران کمبود گاز خط لوله روسیه، برای ساخت پایانه‌های وارداتی و خرید گاز طبیعی مایع عجله دارند.
اما علیرغم افزایش تقاضای LNG و فراوانی گاز طبیعی در ایالات متحده، رونق بعدی صادرات LNG آمریکا ممکن است متوقف شود چون که با افزایش هزینه‌ها، تامین مالی با نرخ‌های بهره بالاتر پیچیده‌تر شده و مشتریان از امضای قراردادهای تامین 20 ساله خودداری می‌کنند.

صادرات ماه می منعکس کننده تأثیر نوسانات قیمت بر جریان LNG است. اداره اطلاعات انرژی امریکا پیش‌بینی کرده است که صادرات LNG آمریکا در سال جاری با 14 درشد رشد نسبت به سال گذشته به‌طور متوسط به 12.1 میلیارد فوت مکعب در روز برسد که در سال آینده انتظار می‌رود با 5 درصد رشد دیگر به 12.8 میلیارد فوت مکعب در روز برسد.

این سازمان همچنین تقاضای بالای جهانی را عامل اصلی افزایش صادرات LNG ایالات متحده دانست زیرا به جابجایی گاز طبیعی ازطریق خط لوله از روسیه به اروپا ادامه می‌دهد و افزود که پایانه صادرات LNG فری‌پورت به خط تولید باز می‌گردد و پروژه‌های صادرات مازاد نیز تا پایان سال 2024 راه‌اندازی خواهند شد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *