چرا صادرات دیزل چین افزایش یافته است؟

,
چرا صادرات دیزل چین افزایش یافته است؟

به گزارش بازار نفت و گاز، آمار گمرک چین در روز جمعه نشان داد که صادرات دیزل چین در ماه اکتبر نسبت به سال گذشته تقریباً دو برابر شده است، اگرچه نسبت به سپتامبر کمتر بود. یک ماه پس از اینکه چین دسته جدیدی از سهمیه‌های صادراتی را به پالایشگاه‌های خود صادر کرد، محموله‌های گازوئیل به 1.06 میلیون تن رسید که تقریباً دو برابر از ماه اکتبر 2021 است، اما کمتر از صادرات سپتامبر 2022 که به بالاترین حد خود در 15 ماه گذشته رسید.

آمار صادرات دیزل در ماه نوامبر

لی، تحلیلگر ورتکسا، به بلومبرگ گفت: برخی از محموله های ماه سپتامبر محصولات نفتی چین ممکن است واقعاً در ماه اکتبر حمل شده باشند، که می تواند آمار کمتر صادرات اکتبر در مورد دیزل و سایر سوخت ها را توضیح دهد. OilChem به بلومبرگ گفت: در ماه نوامبر، کل صادرات محصولات نفتی چین می تواند به 6 میلیون تن برسد که 37 درصد بیشتر از ماه اکتبر خواهد بود.

انتظار می رود بیشتر صادرات دیزل چین در منطقه آسیا باقی بماند. بنابراین بعید است که صادرات سوخت بیشتر چین به طور مستقیم بر عرضه گازوئیل اروپا و ایالات متحده تأثیر بگذارد، اما سایر پالایشگاه ها در آسیا می توانند صادرات به اروپا را در ماه های آینده افزایش دهند زیرا اتحادیه اروپا به دنبال جایگزینی واردات دیزل خود از روسیه در آستانه آغاز تحریم در 5 فوریه است.

در ماه سپتامبر، بالاترین صادرات گازوئیل چین در 15 ماه گذشته درست زمانی بود که پکن بزرگترین سهمیه صادرات سوخت خود را برای پالایشگاه های خود برای سال جاری در پایان سپتامبر صادر کرد. مقامات چینی 15 میلیون تن سهمیه صادرات سوخت جدید را به پالایشگاه های اصلی این کشور اختصاص داده اند و این سهمیه ممکن است به اوایل سال آینده تغییر یابد.

بر اساس داده های اداره کل گمرک چین، صادرات گازوئیل چین در سپتامبر نسبت به ماه مشابه سال گذشته بیش از دو برابر شد و به 1.73 میلیون تن رسید و همچنین به طور قابل توجهی بالاتر از صادرات اوت بود. بر اساس برآورد رویترز، حجم صادرات دیزل در ماه سپتامبر بالاترین رقم ماهانه از جولای 2021 بود. برای مقایسه، چین 830000 تن دیزل در آگوست 2022 و 780000 تن در سپتامبر 2021 صادر کرد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *