چالش آمریکای شمالی برای توسعه پروژه های جدید ال ان جی

چالش آمریکای شمالی برای توسعه پروژه های جدید ال ان جی

موج جدید پروژه‌های صادرات گاز طبیعی مایع در آمریکای شمالی با چالش‌های نیروی کار مواجه است که برخی از بزرگ‌ترین توسعه‌دهندگان را بر آن می‌دارد تا آموزش را گسترش داده و پروژه‌ها را برای حفظ نیروی کار هماهنگ کنند.

اکنون 8 پروژه صادراتی در دست اجراست که با تکمیل آنها، 86 میلیون تن در سال به ظرفیت تولید ال ان جی افزوده خواهد شد. این پروژه‌ها تاکنون هزاران فرصت شغلی ایجاد کرده و به زودی صدها اپراتور را استخدام خواهند کرد.

پل مارسدن، رئیس واحد تجارت جهانی بکتل انرژی، که 30 درصد از کارخانه‌های LNG جهان را در 20 سال گذشته ساخته است، گفت “صنعت، نیروی کار و آموزش باید با هم همکاری کنند تا بتوانند آموزش‌های لازم و نیروکار کار را برای تمام پروژه‌ها فراهم کنند”. مارسدن با اشاره به اینکه این موضوع به یک نگرانی در صنعت تبدیل شده است، گفت “باید به‌طور فعال دسترسی به نیروی کار و زنجیره تامین را پیش‌بینی و مدیریت کنیم”.

الکس مونتون، مدیر شرکت مشاوره راپیدان انرژی، نیز گفت “در گذشته، افزایش هزینه‌های ساخت و ساز در پروژه‌های LNG ایالات متحده به اقتصاد پروژه‌ها آسیب رسانده و حتی منجر به ورشکستگی یکی از پیمانکاران بزرگ شد”. چهار پروژه بزرگ داریم که همزمان در دست اجرا هستند و انتظار می‌رود پروژه پنجم به زودی اعلام نیرو کند. این امر باعث افزایش هزینه‌های استخدام، افزایش خطرات برنامه و ایجاد مشکلات بهره‌وری می‌شود”.

بکتل در حال توسعه پروژه جدید با ظرفیت 27 میلیون تن در سال از جمله پروژه LNG پورت آرتور و توسعه کارخانه کورپوس کریستی در چنیر انرژی با ظرفیت 29 میلیون تن در سال مازاد در انتظار تاییدیه رسمی برای ادامه کار است.

نیاز به نیروی کار

در حال حاضر بکتل بیش از 3000 متخصص دارد که روی پروژه‌های LNG کار می‌کنند. به گفته مارسدن، انتظار می‌رود این شرکت در پیک تولید تعداد متخصصین را به 20000 نفر افزایش دهد. چنیر انرژی، یکی از بزرگترین مشتریان بکتل و بزرگترین صادرکننده LNG در ایالات متحده، قصد دارد کارگران فاز توسعه کورپوس کریستی را با هدف حفظ نیروی کار، به پروژه بعدی خود منتقل کند. دو پروژه دیگر گلدن پاس و پلاکماینز با افزایش تعداد کارگران، شیفت کاری 24 ساعته تنظیم می‌کنند.

کوری گریندال، مدیر عملیات، گفت که چنیر برای جلوگیری از تورم، مصالح پروژه جدید کورپوس کریستی را سفارش داده است. انتظار داریم بتوانیم از فاز سوم به سمت توسعه بیشتر حرکت کنیم و معتقدیم با کمک پیمانکار جدید، بکتل، می‌توانیم کارگران خود را هم حفظ کنیم. چنیر و بکتل در حال آموزش کارگران با استفاده از شبیه سازی مجازی یا مشارکت با کالج‌های محلی هستند.

طرح‌های مدولار

برخی از کارخانه‌های جدیدتر از قطعات مدولار و از پیش ساخته شده استفاده می‌کنند تا از فشار تورمی با برون سپاری برخی از ساخت و سازها به کشورهایی با هزینه نیروی کار کمتر جلوگیری کنند. کلاین گفت “ما در یک زمانی بیش از 10000 نفر در کارخانجات مختلف چین داشتیم که این تعداد در کیتیمت امکان پذیر نیست”.

کامن ولز که امیدوار است تا پایان سال برای اولین پروژه خود چراغ سبز مالی دریافت کند، به دنبال طراحی کارخانه‌های مدولار برای کاهش هزینه‌های نیروی کار است. به گفته رئیس پل وارلو از کامن ولز، پروژه‌های استرالیا، به‌عنوان پروژه‌های اولیه، دو تا سه هزار دلار به ازای هر تن تولید دریافت کردند”.

ونچر گلوبال واحد مایع سازی را در کارخانه کاملا مدولار کالکاسیو پاس خود راه اندازی کرده و اجازه داد تا تاسیسات را در زمانی که گفته می‌شود رکورددار است افتتاح کند. اما این شرکت گفته است که مشکلات مربوط به تجهیزات مانع از تحویل محموله‌های قراردادی شده است. دسترسی به اولین محموله‌های تجاری تا سال 2024، یعنی دو سال پس از آغاز پردازش، امکان پذیر نخواهد بود.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: investing

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *