توافق وزرای گروه 7 برای تسریع توسعه انرژی های تجدیدپذیر

,
توسعه انرژی های تجدیدپذیر

توسعه انرژی های تجدیدپذیر

در جلسه ای که روز یکشنبه در ژاپن برگزار شد گروه هفت توافق است تا توسعه انرژی‌های تجدیدپذیر را تسریع کند و خواهان کاهش مصرف گاز طبیعی شده است زیرا هدفشان افزایش تدریجی حذف سوخت‌های فسیلی است.

این بیانیه نشان می دهد در حالی که اعضا نیاز به کاهش مصرف گاز را تشخیص دادند، اما همچنین بر این نکته تاکید دارند که سرمایه گذاری در این بخش می تواند به رفع کمبودهای انرژی کمک کند.

وزرای گروه 7 در شهر ساپورو در شمال ژاپن گرد هم آمدند تا دو روز در مورد سیاست های آب و هوا، انرژی و محیط زیست رایزنی کنند. مسائل مربوط به منابع تجدیدپذیر سوخت و امنیت انرژی پس از حمله روسیه به اوکراین فوریت جدیدی پیدا کرده است.

کشور میزبان ژاپن که تقریباً تمام نیازهای انرژی خود به واردات وابسته است، می خواهد گاز طبیعی مایع (LNG) را به عنوان سوخت انتقالی حداقل برای 10 تا 15 سال نگه دارد.

اعضا در این بیانیه گفتند: «ما برق تولید شده توسط انرژی‌های تجدیدپذیر را به شدت افزایش خواهیم داد.» و متعهد شدند که ظرفیت بادی فراساحلی را تا سال 2030 به میزان 150 گیگاوات و ظرفیت خورشیدی را به بیش از یک تراوات افزایش دهیم.

اعضا همچنین موافقت کردند که «حذف سوخت‌های فسیلی بدون کاهش» سوزاندن سوخت‌های فسیلی بدون استفاده از فناوری برای جذب انتشار گازهای گلخانه‌ای حاصل از آن – را برای دستیابی به صفر خالص در سیستم‌های انرژی حداکثر تا سال 2050، تسریع کنند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *