صادرات گازوئیل در زمان کمبود آن در ایالات متحده

,
صادرات گازوئیل

صادرات گازوئیل در ایلات متحده در شرایطی انجام گرفته که این ایالت با بحران کمبود گازوئیل مواجه است. در این مقاله به کمک تیم تحلیل بازار نفت و گاز به بررسی چگونگی صادرات گازوئیل در ایالات متحده می پردازیم.

چرا ایالات متحده کمبود گازوئیل دارد؟

با وجود اینکه ایالات متحده با یکی از بدترین کمبودهای دیزل در تاریخ دست و پنجه نرم می کند، شرکت های آمریکایی بیش از یک میلیون بشکه در روز عرقیات صادر می کنند.

شرکت های آمریکایی حدود یک دهه است که بیش از یک میلیون بشکه در روز عرقیات صادر می کنند. پس سوال واضح این است که چرا این کار انجام می شود.

پاسخ کوتاه و ساده این است که شرکت‌ها این کار را انجام می‌دهند زیرا با انجام این کار می توانند درآمد بیشتری نسبت به فروش آن در ایالات متحده کسب کنند، مصرف‌کنندگان ممکن است شکایت کنند، اما در نهایت این شرکت‌ها تلاش می‌کنند تا جایی که می‌توانند درآمد کسب کنند. این به معنای فروش محصولات به بالاترین قیمت پیشنهادی است.

بحران کمبود گازوئیل

بحران کمبود گازوئیل

جدول قیمت گازوئیل

صادرات گازوئیل در ایالات متحده چه قوانینی دارد؟

یک پالایشگاه ساحل خلیج آمریکا که مایل به ارسال عرقیات به ساحل شرقی است، باید از قانون جونز پیروی کند که طبق آن هر محموله ای که بین بنادر ایالات متحده حمل می شود باید توسط کشتی های ایالات متحده با خدمه آمریکایی حمل شود. این می تواند هزینه ها را افزایش دهد و صادرات آن پالایشگاه ساحل خلیج فارس به اروپا یا آمریکای جنوبی را مقرون به صرفه تر کند.

نکته مهم دیگری که باید به آن توجه داشت این است که گاهی اوقات عرقیات صادر می شود زیرا محصول مطابق با استانداردهای ایالات متحده نیست. به عنوان مثال، در سال 2006 EPA شروع به اعمال مقررات بیشتری برای کاهش میزان گوگرد در سوخت دیزل به 15 قسمت در میلیون (PPM) کرد.

این امر مستلزم سرمایه‌گذاری‌های پرهزینه توسط پالایشگاه‌ها برای رعایت آن بود، اما برخی از پالایشگاه‌ها تصمیم گرفتند به تولید گازوئیل با گوگرد بالا ادامه دهند و آن را به کشورهایی با مقررات سخت‌گیرانه ‌تر صادر کنند. این رویه امروز نیز ادامه دارد و برخی از صادرات را توضیح می دهد. این در نهایت یک تصمیم تجاری برای هر شرکت است، اگرچه قابل درک است که مصرف کنندگان از چنین تصمیماتی ناراحت شوند.

چرا شرکت ها را از صادرات سوخت در زمان بحران سوخت منع نمی کنند؟

این یک سوال سیاسی است. آیا اگر چنین ممنوعیتی وجود داشت، بحران کاهش می یافت؟ سخت است استدلال کنند که اینطور نیست، اما بحران را در جاهای دیگر تشدید می کند. اروپا در حال حاضر با بحران سوخت به دلیل وضعیت اوکراین دست و پنجه نرم می کند.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا در تازه ترین گزارش هفتگی خود درباره سطح ذخیره های راهبردی سوخت آمریکا اعلام کرد که ذخیره سازی بنزین ایالات متحده حدود 11 درصد کمتر از میانگین 5 ساله در این بازه زمانی از سال است، در عین حال سطح ذخیره سازی های گازوییل به حدود 23 درصد کمتر از میانگین 5 ساله رسیده است.با این حال، عرضه کم دیزل باعث افزایش قیمت‌ها می‌شود و در نهایت دیزل را برای بسیاری از مصرف‌کنندگان بسیار گران می‌کند.

آنها به صادرات ایالات متحده برای کمک به کاهش بار سوخت خود در زمستان متکی هستند. یک مصرف کننده آمریکایی ممکن است بگوید که این مشکل ما نیست، اما این کار به دلایل نوع دوستانه انجام نمی شود. برخی از کشورها از نظر عرضه سوخت در وضعیت بدتری نسبت به ایالات متحده قرار دارند و حاضرند برای به دست آوردن آنها هزینه بیشتری بپردازند. به طور خلاصه، به همین دلیل است که شرکت ها در زمان کمبود گازوئیل اقدام به صادرات گازوئیل می کنند.

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *