روسیه با وجود تقاضای زیاد غرب، جریان گاز را به جای دیگری هدایت می‌کند

, ,
روسیه با وجود تقاضای زیاد غرب، جریان گاز را به جای دیگری هدایت می‌کند

به گزارش بازار نفت و گاز، الکساندر نواک معاون نخست وزیر روسیه تأکید کرد که با وجود آخرین تحریم‌های اتحادیه اروپا علیه صادرات انرژی این کشور، همچنان تقاضای گاز روسیه در اتحادیه اروپا زیاد است، اما مسکو قصد دارد جریان‌های تجاری را به جای دیگری هدایت کند.

وی در مصاحبه با کانال روسیه 24 گفت: همکاران اروپایی از ما می خواهند که از طریق زیرساخت‌های موجود مانند خطوط لوله ترک استریم یا بلو استریم و سیستم حمل و نقل گاز اوکراین، عرضه را افزایش دهیم. این مقام روسیه در ادامه تأکید کرد که بازار اروپا همچنان به این کشور وابسته خواهد بود.

نواک خاطرنشان کرد که با توجه به جریانات سیاسی، اتحادیه اروپا برای محدود کردن وابستگی خود به گاز روسیه، مسکو به دنبال بازارهای دیگر برای تغییر مسیر عرضه است.

معاون نخست وزیر روسیه افزود: به دلیل اینکه گاز ما تقاضا دارد، ارزان است، ذخایر زیادی داریم و این مناطق را توسعه خواهیم داد.

نواک در ادامه گفت که روسیه با افزایش عرضه گاز طبیعی مایع (LNG) و صادرات گاز خط لوله به چین، جریان های تجاری را متنوع می‌کند و آسیا را به یکی از مسیرهای کلیدی خود تبدیل می‌کند. وی افزود که این کشور تولید LNG را بیش از سه برابر افزایش داده است.

این وزیر تاکید کرد: اگر قبلا تنها 11 میلیون تن LNG در روسیه تولید می شد، امروز چهار کارخانه با ظرفیت کل 36 میلیون تن در حال فعالیت هستند.

منبع: تسنیم

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *