افت قیمت گاز طبیعی آمریکا برای سومین هفته متوالی

,
افت قیمت گاز طبیعی آمریکا

افت قیمت گاز طبیعی آمریکا

معاملات آتی گاز طبیعی آمریکا سومین افت هفتگی متوالی را ثبت کرد و به سطح پایین 2 دلار بازگشت. این در حالی است که علت اصلی افت شدید قیمت گاز طبیعی در آمریکا، پایان یک زمستان غیرمعمول گرم و آغاز آب و هوای مطبوع بهاری و کاهش چشمگیر تقاضا است.

فعال ترین قرارداد گاز ماه مه در بورس تجاری نیویورک هنری هاب به 2.361 دلار در هر میلیون بی تی یو رسیده است که نشانگر رشد 3.4 درصدی در روز جمعه است. قرارداد گاز آوریل نیز به 2.216 دلار به ازای هر میلیون بی تی یو رسید که 2.9 درصد کاهش در روز را ثبت کرده است. با این حال، برای هفته ای که گذشت، قیمت هر دو قرارداد کاهش یافت و گاز آوریل 5 درصد و ماه مه 3.5 درصد افت را تجربه کرده است.

زمستان عمدتاً گرم 2022-2023 منجر به تقاضای گرمایش کمتر در ایالات متحده نسبت به معمول شده است و گاز بیشتری نسبت به آنچه در ابتدا تصور می شد در انبارها باقی می گذارد. در واکنش به گرما و افزایش حجم ذخیره‌سازی، قیمت گاز طبیعی از بالاترین سطح 14 سال گذشته 10 دلار در هر میلیون بی تی یو در ماه آگوست سقوط کرد و در دسامبر به 7 دلار رسید و در ماه گذشته عمدتاً در سطح متوسط 2 دلار معامله شد.

اداره اطلاعات انرژی آمریکا اعلام کرده است که ذخایر گاز موجود در انبارها تا 17 مارس در مجموع 1.9 تریلیون فوت مکعب بوده که این رقم 36.1 درصد نسبت به سطح 1.396 تریلیون مکعب در سال گذشته و 22.7 درصد بیشتر از میانگین پنج ساله 1.549 تریلیون فوت مکعب بوده است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: investing

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *