با بازگشایی چین، قیمت و تقاضا نفت به رشد خود ادامه می دهد

,
قیمت و تقاضا نفت

به گزارش بازار نفت و گاز، با توجه به کاهش محدودیت ها در چین قیمت و تقاضا نفت افزایش یافت. قرنطینه‌ها در اوایل سال جاری باعث کاهش قیمت‌ها شد و تأثیر معکوس بر بزرگترین واردکننده نفت در جهان داشت.

قیمت نفت در اوایل معاملات روز سه شنبه بالاتر بود، برنت به 80 دلار نزدیک شد و WTI به سمت مرز 75 دلار حرکت کرد.خوش‌بینی در مورد کاهش محدودیت‌های کووید توسط چین نقش مهمی در افزایش قیمت داشت، اگرچه افزایش موارد کووید ممکن است این افزایش را محدود کند. تعطیلی خط لوله کیستون در آخر هفته گذشته تنها به فشار صعودی می‌افزاید و احتمالاً موجودی‌های ایالات متحده شاهد کاهش دیگری خواهد بود.

قیمت نفت خام در معاملات اولیه امروز به بالا رفتن ادامه داد که ناشی از کاهش محدودیت‌های مربوط به کووید توسط چین بود. تعطیلی خط لوله کیستون به دنبال نشت نفت نیز به طور قابل توجهی به آخرین تغییرات قیمت کمک کرد، به طوری که قیمت نفت خام برنت به 80 دلار در هر بشکه و وست تگزاس اینترمدیت نزدیک به 75 دلار در هر بشکه رسید.

TC Energy پس از شناسایی نشتی در نبراسکا، خط لوله کیستون را تعطیل کرد و جدول زمانی را برای راه اندازی مجدد کانال حمل و نقل نفت ارائه نکرد و نگرانی در مورد عرضه در ایالات متحده را تشدید کرد. کی استون بیش از 600000 بشکه در روز نفت خام کانادا را به ایالات متحده حمل می کند.

آخرین به روز رسانی از TC Energy می گوید که این شرکت بخشی از نشت 12000 بشکه را پاکسازی کرده است اما هنوز جدول زمانی برای راه اندازی مجدد خط لوله ارائه نکرده است.

از سوی دیگر، بازگشایی چین به ویژه برای تقاضای نفت افزایشی تلقی می‌شود، زیرا قرنطینه‌ها در اوایل سال جاری باعث کاهش قیمت‌ها شد و تأثیر معکوس بر بزرگترین واردکننده نفت در جهان داشت. ادوارد مویا، تحلیلگر از اواندا، به نشنال گفت: «قیمت‌های نفت با این امید که وضعیت تقاضای چین به سرعت بهبود یابد و نگرانی‌ها مبنی بر اینکه روسیه و اوپک عرضه‌ها را محدود نگه دارند، در حال افزایش است.

او افزود: «بازگشایی چین در راه است، این یک شبه اتفاق نمی‌افتد، اما در چشم‌انداز سه‌ماهه آینده، تقاضا را تقویت می‌کند». از سوی دیگر، تحلیلگران چینی هایتونگ فیوچرز در گفتگو با رویترز خاطرنشان کردند که در حالی که بازگشایی در حال انجام است، عفونت‌های کووید در شهرهای بزرگ چین همچنان در حال افزایش است، و در نتیجه هر گونه خوش‌بینی زودهنگام و در نتیجه هرگونه خوش‌بینی را کنترل می‌کند. قیمت نفت افزایش می یابد.

در همین حال، انتظار می‌رود که تعطیلی کی استون منجر به کاهش دیگری در ذخایر نفت خام ایالات متحده شود که بر قیمت‌ها، هرچند به احتمال زیاد موقتی، در طول مدت تعمیرات اثر خواهد گذاشت.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *