قیمت نفت در گزارش داده های موجودی EIA افزایش یافت

, ,
oil 1 - بازار نفت و گاز پتروشیمی

به گزارش بازار نفت و گاز، قیمت نفت در گزارش داده های موجودی EIA افزایش یافت. پس از آن که اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده از ذخیره 5.9 میلیون بشکه ای برای هفته منتهی به 16 دسامبر گزارش داد، قیمت نفت خام امروز افزایش یافت. ذخایر نفت خام ایالات متحده با 418.2 میلیون بشکه، حدود 7 درصد کمتر از میانگین پنج ساله در این زمان از سال باقی مانده است.

آخرین قرعه کشی به دنبال افزایش هفتگی 10.2 میلیون بشکه ای برای هفته قبل است که یکی از بزرگترین افزایش هفتگی ذخایر در سال جاری است. در مورد بنزین، اداره اطلاعات انرژی میزان موجودی نفت را برای هفته منتهی به 16 دسامبر 2.5 میلیون بشکه در مقایسه با ساخت 4.5 میلیون بشکه در هفته قبل برآورد کرد.

میانگین تولید بنزین 9.6 میلیون بشکه در روز بود که در مقایسه با 9.2 میلیون بشکه در روز در هفته گذشته.  EIA کاهش 200000 بشکه ای موجودی در هفته منتهی به 16 دسامبر را گزارش کرد. میانگین تولید تقطیر میانی در هفته گذشته 5.1 میلیون بشکه در روز بود که در مقایسه با 5.2 میلیون بشکه در روز در هفته گذشته. 

پالایشگاه ها در هفته گذشته 16 میلیون بشکه در روز فرآوری کردند که با 90.9 درصد ظرفیت کار می کرد. این در مقایسه با نرخ روزانه متوسط ​​16.1 میلیون بشکه در روز در هفته قبل است که پالایشگاه ها با 92.2 درصد ظرفیت کار می کنند.

واردات نفت خام در هفته گذشته به 5.8 میلیون بشکه در روز رسید که در مقایسه با 6.9 میلیون بشکه در روز در هفته گذشته. قیمت نفت در این هفته رو به بهبود بوده است، به دلیل پیش بینی هوای سرد در ایالات متحده، برنامه کاخ سفید برای شروع خرید نفت خام برای تکمیل ذخایر استراتژیک نفت پس از بزرگترین برداشت از آن در تاریخ، و بهبود مورد انتظار چین از سوی چین.

کاهش ارزش دلار آمریکا نیز به افزایش قیمت نفت در این هفته کمک کرد زیرا دلار ارزان‌تر، قیمت نفت را برای خریداران سایر ارزها نیز مقرون به صرفه‌تر می‌کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *