ایالات متحده تا سال 2030 به یک میلیون ایستگاه شارژ خودروی برقی نیاز دارد

ایستگاه شارژ خودروی برقی

با ادامه روند صعودی شاخص MMI شاخص ماهانه فلزات تجدیدپذیر، این شاخص این بار تنها 2.64 درصد افزایش یافت. افزایش قیمت کبالت و نئودیمیم بیشترین سهم را در حرکت صعودی این شاخص داشتند. این اتفاق علی‌رغم عرضه بیش از حد کبالت، که برای استفاده از منابع انرژی تجدیدپذیر مانند باتری‌های خودرهای برقی بسیار مهم است، رخ داد.

رقابت زیرساخت‌های ایالات متحده برای کاهش تقاضای خودروهای برقی

تقاضای خودروهای برقی در سال 2022 حدود 14 درصد رشد داشت و کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند تا پایان سال جاری 18 درصد رشد بیشتر داشته باشد. در واقع، تقاضای جهانی برای خودروهای برقی در سال گذشته به تنهایی تا 65 درصد رشد داشت. با این حال، دسترسی به ایستگاه‌های شارژ همچنان دشوار است.

اگرچه تعداد ایستگاه‌های شارژ خودروهای برقی همچنان در حال افزایش است، اما برای هر پمپ بنزین در ایالات متحده تنها یک ایستگاه شارژ خودروی برقی وجود دارد که میانگین هر پمپ بنزین نیز 4 تا 8 پمپ است. این بدان معناست که برای هر 4 تا 8 پمپ بنزین فقط 1 ایستگاه شارژ خودروی برقی وجود دارد که به‌عبارت ساده تر، نسبت 4 به 1 دارند.

برای پاسخگویی به این حجم از تقاضا، کارشناسان پیش‌بینی می‌کنند تا سال 2030 به بیش از یک میلیون ایستگاه شارژ عمومی جدید خودروی برقی در ایالات متحده نیاز خواهد داشت. طبق ارزیابی اخیر S&P Global Mobility، ایالات متحده باید زیرساخت شارژ خود را تا سال 2025 سه برابر کند.

منابع انرژی تجدیدپذیر: عرضه بیش از حد کبالت و سیلیکون

قیمت کبالت و سیلیکون به دلیل عرضه بیش از حد با فشار نزولی روبرو هستند. اگرچه قیمت سیلیکون به‌طور موقت ثابت به نظر می‌رسد اما برخی از معامله گران و کارشناسان همچنان به آن بدبین هستند.

قیمت کبالت نیز همچنان پایین مانده است. یکی از دلایل عرضه مازاد کبالت، افزایش تولید جمهوری دموکراتیک کنگو، بزرگترین تولیدکننده جهان، است. این افزایش تولید عامل اصلی عرضه مازاد کبالت در بازار و همچنین افت شدید قیمت‌ها است. با این حال، عرضه مازاد فعلی نتیجه افزایش ظرفیت تولید است که باعث مازاد عرضه می‌شود. این امر به ویژه در چین نیز صادق است که عرضه بیش از حد کبالت و سیلیکون همچنان قیمت‌های جهانی را تحت تأثیر می‌گذارد.

شاخص MMI GOES

شاخص MMI (شاخص ماهانه فلزات) ریزش ماهانه 4.23 درصدی را تجربه کرده و به کمترین افت خود از دسامبر سال 2022 رسید.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *