گام بلند آلمان برای حذف سوخت های فسیلی

, ,
گام بلند آلمان برای حذف سوخت های فسیلی

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

وزیر اقتصاد آلمان در اظهاراتی تاکید کرد این کشور امسال بیشترین کار را برای آماده کردن بازار برق خود با هدف اتکای بیشتر به منابع تجدیدپذیر تا پایان دهه جاری انجام خواهد داد.

رابرت هابک قصد دارد بازار 550 تراوات ساعت در سال (TWh) را با افزایش تقاضا و تغییر تولید به منابع متنوع تر، اصلاح کند، زیرا بزرگترین اقتصاد اروپا به سرعت در حال دور شدن از سوخت های فسیلی است. او در یک نشست مشورتی درباره اصلاحات بازار برق گفت: ما بیشتر کارهای لازم را در سال 2023 انجام خواهیم داد.

هدف برلین تولید 80 درصد برق مورد نیاز خود از باد و خورشید تا سال 2030 است، هدفی که پس از کاهش صادرات سوخت فسیلی روسیه به آلمان در سال گذشته، شدیدتر است.

هابک افزود: برای حمایت از سرمایه گذاری در برق سبز، آن هم در شرایطی که تولید برق از انرژی هسته ای و زغال سنگ حذف خواهد شد، دولت قصد دارد مناقصه هایی را برای افزایش ظرفیت نیروگاه های گازی برگزار کند.

وی تصریح کرد: یک استراتژی برای این مناقصه ها در سه ماهه جاری آماده خواهد شد و گاز بعدا با جایگزین های کربن صفر مانند هیدروژن تولید شده از انرژی پاک از طریق الکترولیز جایگزین خواهد شد.

چالش دیگر آلمان، افزایش همزمان تقاضای برق با توسعه سریع خودروهای الکتریکی و پمپ های حرارتی خواهد بود. هابک گفت، دولت آلمان روی این فرضیه کار می کند که مصرف برق کشور تا پایان دهه جاری به 700 تا 750 تراوات ساعت برسد.

وی یادآور شد: طرح آلمان ممکن است این کشور را از برخی از کشورهای اتحادیه اروپا که ممکن است منابع باثبات تر قدرت را حفظ کنند، متمایز کند. این در حالی است که فرانسه قصد دارد استراتژی مبتنی بر انرژی هسته ای را حفظ کند.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *