زلزله آسیب جدی به زیر ساخت های انرژی ترکیه وارد کرد

, ,
زلزله آسیب جدی به زیر ساخت های انرژی ترکیه وارد کرد

زیر ساخت های انرژی ترکیه; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

علیرغم این واقعیت که خطوط لوله های نفت سالم هستند، ممکن است عملیات پایانه نفتی جیهان، در نقطه پایانی خط لوله کرکوک-جیهان که خط صادرات عمده از کرکوک در عراق است با تأخیر مواجه شود.

علاوه بر این، دولت اقلیم کردستان اعلام کرد که در پی این زمین لرزه، جریان نفت در امتداد خط لوله کرکوک – جیهان را متوقف کرده است.

کردستان به طور معمول روزانه حدود 450 هزار بشکه نفت خام را از طریق خط لوله کرکوک – جیهان ترانزیت می کند. یکی از مقامات دولت کردستان در توییتر اعلام کرد که جریان نفت تنها پس از بازرسی دقیق از خط لوله از سر گرفته می شود تا مطمئن شود که آسیبی به آن وارد نشده است.

به گفته دونمز، خطوط انتقال برق و خطوط لوله توزیع گاز در ترکیه نیز متحمل آسیب شده اند و اطلاعات ارائه شده توسط اپراتور ملی خط لوله بوتاش ترکیه را تایید می کند. این شرکت اعلام کرد که جریان گاز به سه استان در پی این زمین لرزه متوقف شده است.

وزیر انرژی ترکیه افزود: ما نیروگاه‌های سیار خود را به منطقه فرستاده‌ایم، به‌ویژه تلاش خواهیم کرد تا گاز طبیعی و برق سایت‌هایی مانند بیمارستان‌ها، آشپزخانه‌ها و نانوایی‌ها را هم از طریق روش انتقال گاز طبیعی فشرده (CNG) و هم از طریق ژنراتورهای سیار تامین کنیم.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *