انعطاف اتحادیه اروپا برای تامین انرژی

انعطاف اتحادیه اروپا برای تامین انرژی

اتحادیه اروپا به انعطاف پذیری برای تامین انرژی نیاز دارد

دو مدیر عامل از بزرگترین شرکت های انرژی اروپایی بر این باورند که با توجه به دورنمای سخت و مبهم بازار گاز طبیعی در کوتاه مدت، جنگ در اوکراین اروپا را وادار کرده است که انعطاف پذیری و تنوع منابع انرژی را در اولویت قرار دهد.

آندرس اوپدال، مدیرعامل Equinor تاکید کرد : پیش از تهاجم مسکو به اوکراین، عرضه گاز محدود بود و همین عامل باعث شد که اروپا از قبل از این جنگ نیز شروع به کاهش وابستگی به گاز روسیه کند.

وی افزود Equinor در سال گذشته تولید گاز در نروژ را از طریق اقداماتی مانند رفع چالش ها و کاهش تزریق گاز برای حفظ فشار مخزن در میادین نفتی 8 درصد افزایش داده است . این امر نروژ را قادر ساخت تا از روسیه پیشی بگیرد و به بزرگترین تامین کننده گاز اروپا تبدیل شود.

وی افزود: اکنون این دستاوردها به حداکثر خود رسیده است و تا زمانی که ظرفیت LNG بیشتری در سراسر جهان به کار گرفته نشود، گزینه های کمی برای افزایش عرضه گاز وجود دارد.در حال حاضر تا زمانی که LNG بیشتری از قطر و ایالات متحده در دسترس باشد این جنگ گازی هر زمستان اتفاق خواهد افتاد.

کلودیو دسکالزی مدیر عامل شرکت انی ایتالیا نیز تاکید کرد: انی ایتالیا که به ذخایر بزرگ گاز در داخل دسترسی ندارد سرمایه گذاری را در کشورهایی مانند الجزایر، مصر و آنگولا که قبلاً گاز ایتالیا را تامین می کردند افزایش داده است.

وی تصریح کرد: سرمایه گذاری جدید در زیرساخت ها، به ویژه خطوط لوله، در اینده امری ضروری است . همچنین باید از نظر منابع جغرافیایی تامین باشیم و از نظر فناوری تنوع ایجاد کنیم.ما باید انرژی های تجدید پذیر، باد و خورشید را توسعه دهیم.

دسکالزی گفت، با این وجود باید به صنایعی فکر کنیم که در حال حاضر نمی توانند به انرژی های تجدید پذیر تکیه کنند و به راه حل های دیگری مانند جذب و ذخیره کربن (CCS) و سایر ابزارهای کربن زدایی نیاز دارند. پس بنابراین واضح است که نمی توانیم فقط به گاز تکیه کنیم.

او همچنین اعلام کرد ما به تنوع هایی که شامل کار بر روی گزینه هایی مانند سوخت های زیستی و هیدروژن است نیاز داریم

اوپدال گفت که اروپا به یک گذار متوازن انرژی که به معنای قرار دادن منابع انرژی جدید، قبل از اینکه منابع قدیمی را از بین ببرد نیاز دارد.

وی گفت: ما سبد تولید نفت و گاز را تا سال 2030 و حتی پس از ان در سطح مشابهی که امروزه انجام می دهیم بهینه می کنیم و در عین حال در انرژی های تجدید پذیر و سایر راه حل های کم کربن سرمایه گذاری خواهیم کرد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *