اعتراضات فرانسه تجارت سوخت جت اروپا را مختل کرد

اعتراضات فرانسه تجارت سوخت جت اروپا را مختل کرد

این هفته از خطوط هوایی خواسته شد تا تانکرهای سوخت جت را به فرودگاه شارل دوگل پاریس منتقل کنند این اقدام تلاشی برای حفظ حداقل ذخایر عملیاتی سوخت جت در بحبوحه اعتراضات گسترده در سراسر فرانسه بوده است.

گزارش های خبری فرانسه نشان می دهد که ذخایر سوخت جت در فرودگاه اورلی در نزدیکی پاریس به “یک موضوع نگران کننده خاص” تبدیل شده است.
این خبر باعث افزایش حق بیمه محموله های سوخت جت شد و تهدیدی برای آمادگی های این صنعت در آستانه تابستان شلوغ است.

خشم عمومی علیه برنامه های دولت برای افزایش سن بازنشستگی دولتی از 62 به 64 سال، بسیاری از مناطق فرانسه را با چالش و درگیری های شدید روبرو کرده است.
توزیع سوخت با مسدود شدن بنادر و انبارهای سوخت و به هم ریختن شبکه های جاده ای و ریلی مختل شده است.

اتحادیه‌های کارگری تخمین می‌زنند که دو سوم ظرفیت پالایشگاهی فرانسه پس از هفته‌ها ناآرامی، اکنون فعالیت خود را متوقف کرده است. مطبوعات داخلی اعلام کردند که پس از اعتراضات «پنجشنبه سیاه» که باعث لغو صدها پرواز شد، تنها با پای پیاده می‌توان به فرودگاه شارل دوگل پاریس رفت.

وحشت دیزل

ترس از کمبود عرضه گازوئیل پیش از این نیز باعث اختلالات گسترده در بازار آتی گازوئیل با سولفور پایین اروپا شده است.
پس از اینکه فرانسه مجبور شد از ذخایر سوخت اضطراری خود استفاده کند،قیمت گازوئیل با سولفور پایین در 20 مارس به 33 دلار به ازای هر تن رسید که بیشترین میزان آن از نوامبر گذشته است.

تاجران گازوئیل اصرار دارند که وحشت کنونی بازار بیشتر به فرانسه مربوط می شود تا مشکل گسترده تری برای واردات کالاهای غیر روسی. اما آنها اذعان می کنند که تنش ها در حال افزایش است.

بر اساس داده‌های Refinitiv، مجموع واردات دیزل غیرروسی به اروپا در این ماه به 4.22 میلیون تن می‌رسد که نسبت به 4.38 میلیون تن در فوریه کمتر است.
محموله های دیزلی از چین، مالزی، سنگاپور و کره جنوبی و همچنین تامین کنندگان خلیج فارس به علاوه هند و ایالات متحده در حال ورود به اروپا هستند، این در حالی است که اتحادیه اروپا منابع تامین دیزل خود را متنوع کرده است.

به گفته دلالان، گازوئیل بیشتری از روسیه نیز به ترکیه سرازیر می شود، ترکیه مقادیر زیادی سوخت خود را به اتحادیه اروپا پمپاژ می کند و همچنان “هر گونه شکاف در بازار را پر می کند.

اروپا برای مقابله با اختلالات احتمالی پس از ممنوعیت واردات روسیه در 5 فوریه توسط بروکسل، ذخایر دیزل خود را به طور فزاینده ای افزایش داده بود.
اما با این وجود، سوخت از مخازن خارج می‌شود، زیرا معامله‌گران از پرمیوم های قیمتی بالا سود می‌برند.

بر اساس گزارش Insights Global، مخازن بنزین Bellwether در آمستردام روتردام-آنتورپ برای چهارمین هفته متوالی کاهش یافت و به 2.4 میلیون تن در 23 مارس رسید.
اروپا باید پیش از فصل شلوغ تابستان با بازگشت پروازها به سطح قبل از همه گیری کرونا، ذخایر سوخت جت را بازسازی کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *