ادامه روند نزولی تقاضای گاز طبیعی اروپا

, ,
ادامه روند نزولی تقاضای گاز طبیعی اروپا

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

داده‌های جدید یورواستات نشان می دهد اتحادیه اروپا موفق شد در زمستان امسال به هدف خود برای کاهش تقاضای گاز دست پیدا کند. آمارهای یورواستات حاکی است تقاضای زمستانی گاز در اتحادیه اروپا در مقایسه با میانگین پنج سال گذشته 19 درصد کاهش یافته است و از هدف 15 درصدی که برای کمک به عبور از زمستان برای خود تعیین کرده بود، فراتر رفته است.

بیشترین کاهش تقاضای گاز مربوط به فنلاند بود به طوری که مصرف گاز در این کشور حدود 60 درصد کاهش یافته است. لیتوانی نیز با کاهش نزدیک به 50 درصدی دومین افت بزرگ مصرف گاز طبیعی را تجربه کرد و سوئد در رتبه سوم قرار گرفت. این داده ها نشان می دهد که اسپانیا شاهد یکی از کاهش های کمتر در مصرف گاز در بین کشورهای اروپایی بوده است.

کاهش مصرف گاز در اروپا از ماه اوت آغاز شد و قاره سبز شاهد کاهش 14 درصدی مصرف بود. مصرف گاز در اروپا در ماه سپتامبر حتی با کاهش بیشتری روبرو شد و این روند تا ژانویه 2023 ادامه یافته است.

تحلیلگران و دولت های اروپایی مدتی را در حالت آماده باش سپری کردند و به مردم هشدار دادند که ممکن است در زمستان امسال شاهد قطعی گاز باشند.

سازمان‌های دولتی و شرکت‌های برق اتحادیه اروپا حتی زمان قابل‌ توجهی را صرف آموزش مردم در مورد چگونگی کاهش مصرف کردند، مانند دوش گرفتن کوتاه‌تر، پوشیدن لباس گرم و پایین آوردن درجه ترموستات. ولی زمستان معتدل یک خوش شانسی بزرگ برای اتحادیه اروپا بود که تاثیر زیادی بر افت چشمگیر تقاضا و مصرف گاز طبیعی داشته است.

اکنون اروپا در حالی زمستان را به پایان می برد که گاز بیشتر از حد تصوری را ذخیره سازی کرده است. با این حال اروپایی ها باید تا زمستان آینده صرفه جویی در مصرف گاز را در اولویت قرار دهند.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *