عطش اروپا به نفت خام آمریکا در سال 2023

عطش اروپا به نفت خام آمریکا در سال 2023

نفت خام آمریکا در سال 2023; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

معاون شرکت میداستریم در حاشیه اجلاس “آرگوس امریکن کرود” گفت :انتظار می رود عطش اروپا برای نفت خام آمریکا همچنان بالا بماند. با این حال، انتظار می رود نفت خام آمریکا به اروپا منتقل شود.

الین پارفیت افزود: برای سال جاری اروپا بدون شک با کمبود نفت روسیه مواجه است و نیاز بیشتری به نفت خام آمریکا خواهد داشت.

بر اساس داده های کپلر ، پس از افزایش صادرات نسبتاً ثابت از آوریل 2021 به بعد، صادرات نفت خام آمریکا به اروپا در دسامبر روزانه به 1.69 میلیون بشکه رسید و بالاترین سطح در دو سال اخیر را ثبت زد.

گروه CME اوایل ماه جاری اعلام کرد در مجموع در سال 2022، صادرات نفت خام ایالات متحده به اروپا 70 درصد بیشتر از سال گذشته بوده است. در ماه فوریه، صادرات نفت خام آمریکا به اروپا تا 1.42 میلیون بشکه در روز کاهش داشت. این روند عرصه را برای وست تگزاس اینترمدیت باز کرد. تهاجم روسیه به اوکراین، تحریم‌ ها و محدودیت‌ های قیمتی ناشی از آن به ارتقای جایگاه نفت آمریکا در بازار جهانی کمک کرد.

ایالات متحده صادرات نفت خام خود به اروپا را افزایش داده است زیرا اروپا پس از اعمال ممنوعیت واردات دریایی از 5 دسامبر سال گذشته، به دنبال جایگزینی برای عرضه غیر روسی است.

قبل از ضرب الاجل 5 دسامبر، نفت خام روسیه جوابگوی 20 درصد از تقاضای اروپا بود اما قبل از آن، اروپا خرید خود از روسیه را به به تدریج کاهش داد زیرا پالایشگاه‌ ها خود تحریمی علیه روسیه را آغاز کردند. از آن زمان، اروپا برای تامین نیازهای نفتی خود به عربستان سعودی، عراق، نیجریه، نروژ و ایالات متحده چشم دوخته است.

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *