صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا به بیش از 3 میلیون بشکه در روز رسید

,
صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا

صادرات نفت خام روسیه از طریق دریا

داده‌های خدمات ردیابی کشتی‌های جمع‌آوری‌شده توسط بلومبرگ نشان می دهد صادرات هفتگی نفت خام روسیه از طریق دریا در هفته منتهی به 14 آوریل به بیش از 3 میلیون بشکه در روز رسید و از پایین‌ترین سطح هشت هفته‌ای هفته قبل احیا شده است.

جهش هفته گذشته در محموله های مشاهده شده نفت خام روسیه منعکس کننده کاهش تولید 500 هزار بشکه ای در روز و ادعای مسکو مبنی بر کاهش 700 هزار بشکه ای تولید خود در ماه مارس نیست.

جولیان لی از بلومبرگ در توضیح داده های ردیابی نفتکش ها گفت: آخرین داده ها نشان می دهد که کاهش صادرات در اوایل آوریل ممکن است کوتاه مدت بوده باشد.

در هفته منتهی به 14 آوریل، محموله های نفت خام روسیه 540 هزار بشکه در روز نسبت به هفته منتهی به 7 آوریل افزایش یافت و به 3.43 میلیون بشکه در روز رسید. صادرات نفت خام از طریق دریا در چهار هفته منتهی به 14 آوریل 50000 بشکه در روز افزایش یافت و به 3.39 میلیون بشکه در روز رسید.

همانطور که از زمانی که اتحادیه اروپا و گروه 7 اعلام کردند که تحریم و سقف قیمتی را بر واردات نفت خام روسیه اعمال خواهند کرد، بیشتر محموله های نفت خام روسیه به سمت آسیا می رفت. بر اساس داده‌های بلومبرگ، در هفته‌های اخیر، محموله‌ها به آسیا به طور میانگین بیش از 3 میلیون بشکه در روز بوده است.

آژانس بین‌المللی انرژی (IEA) روز جمعه اعلام کرد، ماه گذشته با افزایش صادرات سوخت، صادرات نفت خام و محصولات پالایش شده روسیه به بالاترین سطح از آوریل 2020 افزایش یافت و یک میلیارد دلار بیشتر به درآمد نفتی پوتین در ماه گذشته نسبت به فوریه رسید.

آژانس بین‌المللی انرژی در گزارش بازار نفت خود در پایان هفته گذشته اعلام کرد که صادرات نفت و محصولات روسیه در ماه مارس 600 هزار بشکه در روز افزایش یافت و به 8.1 میلیون بشکه در روز رسید که بالاترین میزان صادرات نفت روسیه در سه سال اخیر است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: بلومبرگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *