خرید 3 میلیون بشکه نفت توسط آمریکا برای پر کردن ذخایر استراتژیک

,
خرید 3 میلیون بشکه نفت توسط آمریکا برای پر کردن ذخایر استراتژیک

وزارت انرژی آمریکا اعلام کرد 3 میلیون بشکه نفت خام برای ذخایر استراتژیک برای تحویل در ماه اوت خریداری خواهد کرد.

به گزارش رویترز، وزارت انرژی آمریکا از کلیه عرضه کنندگان نفت خام خواسته است تا پیشنهادات خود را تا روز 31 ماه مه ارائه کنند. جنیفر گرانهولم، وزیر انرژی ایالات متحده، اواخر هفته گذشته به قانونگذاران پیام داده بود که این وزارتخانه می تواند به زودی خرید مجدد نفت برای ذخایر را آغاز کند.

این در حالی است که فروش چشمگیر ذخایر راهبردی نفتی آمریکا در سال گذشته موجب شد تا سطح این ذخایر به پایین ترین میزان از سال 1983 میلادی برسد. دولت بایدن در سال گذشته بزرگترین فروش ذخایر راهبردی نفتی یعنی 180 میلیون بشکه را اجرا کرد که بخشی از استراتژی واشنگتن برای ثبات بازارهای رو به رشد نفت و مبارزه با قیمت های بالای بنزین پس از تهاجم روسیه به اوکراین بود.

این اقدام دولت بایدن خشم جمهوری خواهان را برانگیخته است. این برداشت، سطح ذخایر راهبردی نفتی آمریکا را به حدود 372 میلیون بشکه رساند که پایین‌ترین میزان از سال 1983 است که به میزان کمتر از 20 روز پوشش با نرخ مصرف فعلی ایالات متحده می‌رسد.

دولت آمریکا گفته بود؛ زمانی که قیمت‌ها به‌ طور مداوم بین ۶۷ تا ۷۲ دلار در هر بشکه یا کمتر از آن باشد، شروع به خرید مجدد نفت به ذخایر خواهد کرد، به طوری که مالیات‌ دهندگان بتوانند از مزایای آن برخوردار شوند. قیمت نفت خام آمریکا روز دوشنبه حدود 71 دلار در هر بشکه بود.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *