کاهش 145 هزار بشکه ای تولید نفت کانادا در پی آتش سوزی در ایالت آلبرتا

,
آتش سوزی در ایالت آلبرتا

آتش سوزی در ایالت آلبرتا

وقوع آتش سوزی در مناطق جنگلی ایالت آلبرتای کانادا موجب شد تا بیش از 145 هزار بشکه از تولید نفت این ایالت نفت خیز کاهش یابد. آتش‌سوزی‌های بی‌سابقه ده‌ها هزار نفر از آلبرتایی‌ها را مجبور به تخلیه خانه‌های خود کرده است.

هم اکنون بیش از 80 مورد آتش سوزی بیشتر شرکتهای نفت و گاز کانادا از جمله Paramount Resources ،Crescent Point Energy Corp ،Vermilion Energy Inc ،Pipestone Energy Kiwetinohk Energy Corp ،Tourmaline Oil Corp و Cenovus Energy Inc را تحت تأثیر قرار داده است.

دانیل اسمیت، نخست وزیر آلبرتا با اعلام وضعیت اضطراری روز شنبه، وضعیت را “بی سابقه” توصیف کرد. اسمیت گفت: آلبرتا فصل گرم و خشکی را تجربه می‌کند و با این همه آتش‌سوزی، تنها چند جرقه لازم است شعله های این آتش گسترده تر شود.

تغییرات اقلیمی کار را برای شرکت های نفت و گاز پرهزینه تر می کند. آتش‌سوزی‌های آلبرتا آخرین مورد از یک سری تهدیدات مرتبط با آب و هوا است که قبلاً در صنعت نفت و گاز آشکار شده است، با بیش از 600 میلیارد بشکه معادل ذخایر تجاری قابل بازیابی نفت و گاز جهان یا 40 درصد از کل ذخایر.

به گفته شرکت مشاوره استراتژیک و ریسک جهانی Verisk Maplecroft مستقر در بریتانیا، خطر رویدادهای مرتبط با آب و هوا که جریان نفت به بازارهای جهانی را مختل می کند در عربستان سعودی، عراق و نیجریه بالاترین میزان است.

کاهش تولید نفت کانادا در زمانی رخ داده است که کاهش تولید اوپک پلاس به میزان 1.6 میلیون بشکه در روز در ماه جاری اجرایی شد. در حالی که اعتقاد بر این است که کاهش ترس از رکود تا حد زیادی عامل افزایش قیمت نفت در روز دوشنبه پس از سه هفته متوالی کاهش است، کاهش تولید نفت آلبرتا نیز می تواند تا حدودی به افزایش قیمت ها کمک کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *