با ادامه اعتصابات: پایانه‌ های ال ان جی فرانسه همچنان تعطیل هستند

پایانه‌ های ال ان جی فرانسه همچنان تعطیل هستند

پایانه‌ های ال ان جی فرانسه همچنان تعطیل هستند

نمایندگان اتحادیه فرانسه به رویترز گفتند اعتصابات علیه اصلاحات بازار کار، پایانه های واردات ال ان جی را تعطیل کرده است و پیامدهای آن در هفته جاری کاملا محسوس خواهد بود.

مردم فرانسه در اعتراض به پیشنهاد امانوئل مکرون، رئیس جمهور ، برای افزایش دو سال به سن بازنشستگی تا 64 سال در بسیاری از مناطق دست به اعتراض زدند.

 این اعتصابات و اعتراضات خیابانی علیه اصلاحات بازنشستگی که بیش از یک هفته همچنان در سراسر فرانسه ادامه دارد باعث اختلال در تامین برق، عملیات پالایشگاه ها و تحویل سوخت شده است.

 سنای فرانسه با نادیده گرفتن اعتصابات و اعتراضات، آخر هفته به اصلاحات پیشنهادی رأی مثبت داد. این لایحه هنوز موانع قانونی دیگری همچون گرفتن رأی اعتماد از دو مجلس پارلمان، مجلس عوام و مجمع ملی (مجلس سفلای فرانسه) را برطرف نکرده است.

یک مقام اتحادیه کارگری فرانسه گفت انتظار می رود اختلال در پایانه های ال ان جی فرانسه پس از 14 مارس ادامه یابد. تمام پایانه ها و انبارهای گاز در دست اعتصاب کنندگان است. با تعطیل شدن پایانه ها، ذخیره سازی نیز کاهش می یابد.

فرانسه دارای چهار پایانه دریافت ال ان جی دانکرک، Montoir، Fos Cavaou و Fos Tonkin است. بنا بر اعلام اپراتور تأسیسات Elengy ، پایانه‌ های واردکننده ال ان جی Montoir، Fos Cavaou و Fos Tonkin از 6 مارس تا 14 مارس آفلاین بودند.

بر اساس داده های ردیابی کپلر ، هفته گذشته تحویل گاز طبیعی مایع به اروپا و ترکیه حدود 19 درصد کاهش یافت.

طبق گزارش کپلر، واردات ال ان جی اروپا ممکن است به کمترین میزان از اکتبر 2022 برسد. توقف فعالیت‌ ها در پایانه‌ های واردات ال ان جی فرانسه، قیمت شاخص گاز اروپا در هاب TTF را به دلیل سرمای شدید در شمال غرب اروپا و افزایش نگرانی‌ ها از دسترسی ناوگان انرژی هسته‌ ای فرانسه تا 25 درصد طی هفته گذشته افزایش داد.

روز دوشنبه، قیمت‌ ها در آمستردام کاهش یافت که دلیل آن افزایش تولید برق بادی در سراسر شمال غرب اروپا و معتدل شدن دمای هوا بود.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *