اعتصاب های سراسری تولید برق هسته ای فرانسه را مختل کرد

,
تولید برق هسته ای فرانسه

تولید برق هسته ای فرانسه

اعتصاب های سراسری در فرانسه بر برنامه‌های تعمیر و نگهداری در نیروگاه‌های هسته‌ای EDF تأثیر می‌گذارد و تولید را محدود می‌کند، درست همانطور که این شرکت امیدوار بود از پایین‌ترین میزان تولید در 34 سال گذشته که در سال 2022 رقم خورد، وضعیت بهتری پیدا کند.

داده های اتحادیه CGT نشان می دهد که حداقل 14 راکتور از 56 راکتور هسته ای با تاخیر روبرو شده اند که بر برنامه های تعمیر و نگهداری آنها تأثیر گذاشته است. فرانسه شاهد اقدامات صنعتی گسترده ای است که جرقه آن تغییرات سیاست های برنامه ریزی شده دولت از جمله افزایش دو سال سن بازنشستگی است.

برای EDF این به معنای تولید پایین انرژی هسته‌ای در سال 2023 حتی کمتر از سال گذشته است که بخش‌هایی از راکتورهای خود را برای تعمیرات و بررسی ترک‌های ناشی از خوردگی از مدار خارج کرده بود. این عوامل به دلیل همه‌گیری کووید-19، تعمیر و نگهداری منظم را به تاخیر انداخت.

تجزیه و تحلیل آیسیس نشان داد که در روز جمعه میانگین دسترسی ساعتی به برق هسته ای تا پایان سال با حدود 4 درصد کاهش به 44 گیگاوات رسیده است در مقایسه با 46 گیگاوات ساعت در ژانویه یعنی زمانی که اعتصاب ها آغاز شد.

این تجزیه و تحلیل نشان می دهد انتظار می‌رود این تاثیر در تابستان شدیدتر باشد و دسترسی تا ژوئن حدود 9 درصد دیگر کاهش پیدا کند و از 43 گیگاوات به 39 گیگاوات کاهش یابد. ناتالی گرل، تحلیلگر ارشد موسسه رفینیتیو در این باره گفت، اگر میانگین در دسترس بودن برق هسته ای 8 گیگاوات دیگر در سال جاری کاهش یابد، حداقل هدف تولید ئی دی اف یعنی 300 تراوات ساعت چالش برانگیز خواهد شد.

رفینیتیو برآورد می کند که شرکت ئی دی اف به تولید 296 تراوات ساعت در سال جاری دست خواهد یافت.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *