تقاضا سوخت هند رکورد جدیدی ثبت کرد

,
تقاضا سوخت هند

فروش سوخت هند در ماه می نسبت به سال گذشته و از آوریل تاکنون به بالاترین سطح رسید که نشان از تقویت تقاضای نفت در سومین وارد کننده بزرگ جهان دارد. براساس داده‌های دولتی به نقل از بلومبرگ، ماه گذشته، فروش کلی سوخت در هند نسبت به مدت مشابه سال گذشته 9 درصد افزایش یافت. فروش گازوئیل که پرمصرف‌ترین سوخت در هند است و بنزین به‌ ترتیب 13 و 11 درصد رشد داشته و به رکورد جدیدی دست یافته است.

امیلی اشفورد و پائول هورسنل، تحلیلگران بانک استاندارد چارترد، فروش سوخت هند در ماه می را فراتر از انتظار دانسته و اعلام کردند، مصرف سوخت در هند باتوجه به عملکرد بهتر اخیر، می‌تواند افزایش بیشتری داشته باشد.

اقتصاد هند در سه ماهه ژانویه تا مارس، برخلاف کاهش رشد اقتصادی در سایر بازارها و بهبود جزئی اقتصاد چین پس از بازگشایی، به رشد 6.1 درصدی رسید. تقاضای سوخت هند در اوایل سال جاری مسیر رو به رشدی داشت و در ماه مارس نسبت به سال قبل 5 درصد رشد را ثبت کرد زیرا هند به‌ عنوان سومین واردکننده بزرگ نفت خام جهان همچنان شاهد رشد مصرف است.

تقاضا سوخت هند در فوریه به بالاترین سطح در حداقل 24 سال گذشته رسیده و پالایشگاه‌های هند در فوریه نسبت به ژانویه، تولید را 2 درصد افزایش دادند. در آوریل مصرف سوخت نسبت به ماه مارس 10 درصد کاهش داشت اما فروش دیزل که موتور رشد اقتصادی است، براساس داده‌های دولتی همانند سال 1998 به بالاترین سطح رسید.

هند یکی از معدود بازارهای مهم برای رشد اقتصادی در سال جاری است زیرا بازارها از جمله بازار نفت، نگران کاهش یا حتی رکود اقتصادی پس از افزایش نرخ بهره تهاجمی اخیر از سوی بانک‌های مرکزی به‌ منظور مهار تورم هستند.

مصرف نفت هند به‌ تنهایی نمی‌تواند از قیمت نفت حمایت کند؛ قیمتی که اوایل روز جمعه با وجود افت تولید 1 میلیون بشکه‌ای در جولای توسط عربستان سعودی، برای دومین هفته متوالی کاهش یافت.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *