شرایط بنیادی بازار نفت برای بقیه سال 2023 مستحکم خواهد بود

شرایط بنیادی بازار نفت برای بقیه سال 2023 مستحکم خواهد بود

مدیرعامل آرامکو: شرایط بنیادی بازار نفت برای بقیه سال 2023 مستحکم خواهد بود

مدیر عامل شرکت آرامکوی عربستان روز دوشنبه در اظهاراتی گفت: انتظار می‌رود شرایط بنیادی بازار جهانی نفت تا پایان سال ثابت و مستحکم باقی بماند، زیرا تقاضای سالم در کشورهای در حال توسعه به‌ویژه چین و هند رونق خواهد داشت.

“امین ناصر” در کنفرانس انرژی آسیا که به میزبانی شرکت نفت دولتی پتروناس مالزی برگزار شد، تاکید کرد: به طور کلی معتقدیم که شرایط بنیادی بازار نفت برای بقیه سال 2023 سالم و مستحکم باقی خواهد ماند.

وی در ادامه افزود: وی گفت: با وجود خطرات ناشی از رکود اقتصادی در چندین کشور OECD، اقتصاد کشورهای در حال توسعه – به ویژه چین و هند – باعث رشد تقاضای نفت بیش از 2 میلیون بشکه در روز در سال جاری شده است.

مدیر عامل آرامکو گفت: اگرچه چین با برخی مشکلات و چالش های اقتصادی روبرو است، اما بخش های حمل و نقل و پتروشیمی همچنان نشانه هایی از رشد تقاضا را نشان می دهند.

قیمت‌ هر بشکه نفت برنت از ابتدای سال 2023 تاکنون حدود 14 درصد کاهش یافته است زیرا افزایش نرخ‌های بهره از سوی بانک های مرکزی بزرگ جهان، به تمایل سرمایه‌گذاران ضربه زده است، این در حالی است که بهبود اقتصادی امیدوارکننده چین پس از چندین ماه دچار تزلزل شده است. از سوی دیگر عرضه نفت خام توسط روسیه و ایران نیز علیرغم تحریم های غرب متوقف نشده و کاهش تولید عربستان و سایر اعضای اوپک پلاس را جبران می کند.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *