بررسی بازار سوخت کوره و نفت ترش آسیا

بازار سوخت کوره و نفت ترش آسیا

عرضه سوخت کوره از سوی هند

در روز ۴ آگوست عرضه‌های خوب سوخت کوره در بازار آسیا انجام شده است. شرکت MRPL هندوستان در هفته اول آگوست دو محصول سوخت کوره با درصد گوگرد بالا و همچنین سوخت شناورهای دریایی با نیم درصد گوگرد را برای حمل در ماه آگوست به بازار عرضه نمود.

این شرکت ۲۰ هزار تن سوخت کوره با درصد بالای گوگرد 380CST برای حمل در روز ۲۱ تا ۲۳ آگوست را در مزایده ای در روز ۴ آگوست به بازار عرضه نمود. همچنین ۲۰ هزار تن سوخت شناورهای دریایی با نیم درصد گوگرد طی مزایده جداگانه ای از سوی این شرکت هندی به بازار عرضه شده است و زمان حمل این محموله نیز ۲۱ تا ۲۳ آگوست اعلام شده است.

افزایش ذخایر فرآورده های سنگین سنگاپور

ذخایر فراورده‌های سنگین در پایانه سنگاپور با ۹.۵ درصد افزایش نسبت به هفته قبل به بالاترین حد خود در سه ماهه گذشته و به ۲۲.۹ میلیون بشکه در هفته منتهی به ۲ آگوست رسید. بالاترین میزان ذخایر پایانه سنگاپور در سال جاری مربوط به هفته منتهی به ۲۶ آوریل می‌شود که در آن زمان میزان ذخایر به ۲۳.۰۶ میلیون بشکه رسیده بود. میزان ذخایر موجود سوخت کوره در پایانه سنگاپور نسبت به هفته مشابه در سال گذشته ۲۷.۲ درصد رشد نشان می دهد.

مصرف سوخت کوره تایوان در ماه ژوئن ۹.۶ درصد نسبت به ماه قبل و ۲۶.۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل کاهش یافت و به ۱۱۰۰۰ بشکه در روز رسید. میزان تقاضا برای سوخت کوره با درصد گوگرد پایین زیاد نیست اگرچه بعضی فعالان بازار سعی می کنند برتری قیمتی نسبت به ارزیابی های پلتس را در معاملات مطرح کنند که چندان مورد قبول خریداران قرار نمی گیرد.

بازار نفت ترش خاورمیانه در انتظار قیمت های رسمی عربستان

فعالان بازار نفت خام ترش خاورمیانه در روز ۴ آگوست و پس از اعلام رسمی کاهش داوطلبانه یک میلیون بشکه‌ای تولید عربستان، کماکان در انتظار قیمت‌های فروش رسمی نفت خام این کشور بودند. بر این اساس و با توجه به اعلام رسمی مقامات این کشور میزان تولید ماه سپتامبر عربستان سعودی به ۹ میلیون بشکه در روز خواهد رسید. از سوی دیگر روسیه نیز در یک اقدام هماهنگ شده با عربستان اعلام نمود که این کشور کاهش تولید خود را به ۳۰۰ هزار بشکه در روز خواهد رساند. صادرات نفت خام عراق در ماه جولای علی رغم عدم امکان صادرات از طریق سیهان در ترکیه ۳.۳ درصد افزایش داشت.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: www.spglobal.com

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *