چالش های کاهش قیمت گاز برای تولیدکنندگان آمریکایی

چالش های کاهش قیمت گاز برای تولیدکنندگان آمریکایی

چالش های کاهش قیمت گاز برای تولیدکنندگان آمریکایی

به گزارش بازار نفت و گاز بسیاری از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان گاز در سراسر ایالات متحده در واکنش به نزولی‌ترین بازارها در سال‌های اخیر، فعالیت دکل های حفاری را متوقف کرده اند.
تولیدکنندگان گاز در ایالات متحده با وجود اینکه به به سرمایه‌گذاران اطمینان می‌دهند که در شرایط نوسان فزاینده انعطاف‌پذیر هستند، ولی آمارهای رسمی نشان می دهد فعالیت دکل های حفاری گاز این کشور با کاهش روبرو شده است.

شرکت های بزرگ تولیدکننده گاز آمریکا از جمله “چیزاپیک انرژی، ساوث وست انرزی و ای پی ای” اعلام کرده اند که فعالیت برخی دکل های حفاری خود را متوقف کرده و قصد دارند سرمایه گذاری در این بخش را در سال 2023 کاهش دهند.

برخی مدیران ارشد صنعت گاز آمریکا بر این باورند که تحولات بازار در ماه های گذشته کاملا ساختاری و قابل توجه است. قیمت گاز از 9 دلار در هر میلیون بی تی یو در تابستان گذشته به کمتر از 2 دلار در روزهای اخیر رسیده است.

تحلیلگران انرژی معتقدند در طول دهه گذشته ظرفیت ذخیره سازی گاز طبیعی در آمریکا نسبتا ثابت باقی مانده ولی عرضه و تقاضای گاز طبیعی در این کشور بیش از دو برابر شده است.
بنابر این هر گونه انقباض نسبی در این مکانیسم متعادل کننده برای بازار به این معنی است که تغییرات کوچکتر در عرضه و تقاضای نسبی می تواند تغییرات سریعتر و قابل توجهی در قیمت گذاری ایجاد کند.

شرکت ساوت وسترن انتظار دارد در سال 2023 به طور متوسط 10 تا 11 دکل و 4 تا 5 ناوگان فراک در مقایسه با 13 دکل و پنج ناوگان در سال گذشته ایجاد کند و بهره برداری برساند.
این شرکت در سال 2022 میلادی 63 حلقه چاه را در آپالاشیا و 70 چاه را در شیل هاینزویل به فروش رساند.پیش بینی می شود تولید گاز این شرکت از 4.2 میلیارد فوت مکعب در روز در سال گذشته به کمتر از 4 میلیارد فوت مکعب در روز در سال جاری کاهش یابد.

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *