آلمان سال ها تا جایگزینی گاز روسیه فاصله دارد

,
جایگزینی گاز روسیه

به گزارش بازار نفت و گاز، برآوردهای وزارت اقتصاد آلمان نشان می‌دهد که این کشور تا جایگزینی گاز طبیعی مایع(LNG) وارداتی از روسیه فاصله زیادی دارد.

بر اساس سند منتشر شده در وب سایت بوندستاگ، “پارلمان آلمان”؛ این کشور در سال ۲۰۲۱، ۵۵ میلیارد متر مکعب گاز طبیعی از روسیه وارد کرده است.

طبق این سند پیش‌بینی شده است که تا سال ۲۰۳۰، ظرفیت ذخیره‌سازی در بنادر آلمان به ۷۶.۵ میلیارد مترمکعب یا حدود ۸۰ درصد کل مصرف گاز آلمان افزایش یابد. با این حال، این وزارتخانه خاطرنشان می‌کند که حتی زمانی که پایانه‌ها مورد بهره‌برداری قرار گیرند، باز هم کشور آلمان نیاز به واردات گاز مایع خواهد داشت.

بر اساس محاسبات موسسه مطالعات انرژی آکسفورد، آلمان در سال جاری با حدود ۳۰ میلیارد متر مکعب کمبود عرضه گاز مواجه است و پیش بینی می شود پایانه‌های گاز مایع این کشور تا پایان سال ۲۰۲۳ کمتر از نیمی از این حجم را تولید کنند.

کریستین لی، نماینده حزب چپ بوندستاگ به بلومبرگ گفت: استراتژی ناگفته این است که آلمان به پرداخت هزینه‌های دیوانه وار ادامه خواهد داد.

آلمان در سال گذشته با واردات گاز مایع از طریق همسایگان اروپایی و افزایش جریان گاز خط لوله از نروژ و هلند توانست وابستگی خود به انرژی روسیه را کاهش دهد ولی با این حال هنوز نتوانسته بخش بزرگی از نیاز خود را تامین کند.

بیشتر بخوانید: آسفالت پلیمری چیست

منبع:ایرنا

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *