بازار بنزین آسیا و خاورمیانه

بازار بنزین آسیا و خاورمیانه

جدیدترین تحلیل پلتس از وضعیت بازار بنزین آسیا و خاورمیانه؛ اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منابع آگاه اعلام کردند انتظارات درباره کاهش صادرات چین به خاطر تعطیلات و جشن های سال جدید موجب شد تا قیمت بنزین آسیا در معاملات اوایل روز 16 ژانویه افزایش یابد.
این در شرایطی است که صادرات بنزین چین احتمالا به خاطر کاهش تولید و انفجار یک پالایشگاه با افت روبرو خواهد شد. رسانه های داخلی چین اعلام کردند پالایشگاه پانجین روز 15 ژانویه شاهد یک انفجار مهیب بوده است هرچند برخی فعالان بازار معتقدند که تاثیر انفجار این پالایشگاه بر صادرات چین، ناچیز خواهد بود و سایر پالایشگاه ها می توانند کاهش تولید بنزین را جبران کنند.

به گزارش بازار نفت و گاز بروکرها کرک سواپ بنزین سنگاپور در برابر سواپ های برنت را بین 10.70 تا 10.75 دلار در هر بشکه تعیین کردند، در مقایسه با رقم ارزیابی شده 10.01 دلاری توسط پلتس در روز 13 ژانویه. از سوی دیگر منابع آگاه اعلام کردند پالایشگاه 125 هزار بشکه ای پتروناس مالزی از اواسط ژانویه تا فوریه عملیات تعمیر و نگهداری خواهد داشت.
اختلاف قیمت بین بنزین و نفتای سنگاپور با 43 سنت افزایش در روز 13 ژانویه به 19.36 دلار رسیده است.

قیمت فوب یک محموله بنزین آر او ان 92 سنگاپور برای بارگیری طی روزهای 6 تا 10 فوریه 97.30 دلار در هر بشکه پیشنهاد شده است. قیمت فوب بنزین آر او ان 92 خلیج فارس نیز با این فرمول محاسبه شده است: قیمت فوب بنزین سنگاپور منهای هزینه حمل یک محموله 35 هزار تنی از بنادر خلیج فارس به مقصد سنگاپور. قیمت فوب بنزین آر اون ان 92 فجیره در روز 16 ژانویه 91.35 دلار در هر بشکه بوده است.

منبع:پلتس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *