افزایش قیمت بنزین در آمریکا برای دومین هفته متوالی

,
افزایش قیمت بنزین در آمریکا برای دومین هفته متوالی

میانگین ملی قیمت هر گالن بنزین در ایالات متحده برای دومین هفته متوالی افزایش یافته است، با 8.8 سنت افزایش نسبت به هفته گذشته، به 3.57 دلار، به گفته GasBuddy، و تا 3.64 دلار در هر گالن بر اساس داده های شرکت انجمن ملی خودروی آمریکا.

داده‌های GasBuddy نشان می‌دهد که میانگین ملی قیمت بنزین نسبت به یک ماه قبل 13 سنت افزایش یافته است، اما همچنان 52.6 سنت کمتر از مدت مشابه سال قبل است.
این در حالی است که روند قیمت گازوئیل در جهت معکوس بوده است و در هفته گذشته 1.6 سنت کاهش یافته و به 4.15 دلار در هر گالن رسیده است و نسبت به قیمت سال قبل 88.9 سنت کاهش یافته است. طبق گفته GasBuddy، این “کمترین اختلاف” با بنزین در بیش از یک سال گذشته است.

پاتریک دی هان از GasBuddy گفت: میانگین ملی قیمت بنزین به افزایش نسبتاً کند خود ادامه داده است، به طوری که 44 ایالت شاهد افزایش میانگین قیمت بنزین در هفته گذشته بودند. وی افزود: قیمت‌ها نه تنها به دلیل افزایش مداوم تقاضا با گرم شدن دما روند صعودی داشته است، بلکه به دلیل فشار ناشی از قیمت‌های نفت است که در ماه گذشته بیش از 20 درصد افزایش یافت که عمدتاً ناشی از تصمیم غافلگیرکننده اوپک پلاس برای کاهش تولید است.

در حالی که “دی هان” انتظار دارد قیمت ها تا ماه آوریل و مه به افزایش خود ادامه دهند، همچنین پیش بینی می کند که پس از پایان عبور پالایشگاه ها از تابستان ، قیمت بنزین در ژوئن سقوط کند.

همچنین روز دوشنبه، GasBuddy گفت که تقاضای بنزین ایالات متحده برای هفته منتهی به 8 آوریل 2.8 درصد نسبت به هفته قبل از آن کاهش یافته و 2.9 درصد کمتر از میانگین چهار هفته ای بوده است.

تقاضای بنزین یکشنبه عید پاک در ایالات متحده نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 9.7 درصد کاهش یافت، در حالی که دی هان تقاضا برای هفته گذشته، چهارشنبه تا شنبه، را “بسیار ضعیف” توصیف کرد.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *