افزایش قیمت بنزین در آمریکا

افزایش قیمت بنزین در آمریکا

قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین حد در 5 ماه گذشته رسید

داده های جدید GasBuddy نشان داد که قیمت بنزین در ایالات متحده برای سومین هفته متوالی افزایش یافت و نسبت به هفته گذشته 0.076 دلار در هر گالن افزایش یافت و به 3.65 دلار در هر گالن رسید که به بالاترین سطح از نوامبر 2022 به شمار می رود.

بر اساس داده های GasBuddy، میانگین ملی برای هر گالن بنزین 0.221 دلار بیشتر از یک ماه پیش است. این موسسه در تحلیلی نوشت: با رسیدن قیمت نفت به بالاترین سطح خود در سال 2023 یعنی 83 دلار در هر بشکه، میانگین ملی قیمت بنزین به افزایش ادامه داد و 45 ایالت از 50 ایالت کشور شاهد افزایش قیمت در هفته گذشته بودند. در حالی که افزایش قیمت نفت احتمالاً بزرگترین عامل در افزایش قیمت بنزین است، تأثیرات فصلی همچنان بر قیمت ها فشار می آورد.

با برداشتن گام نهایی شمال شرق در انتقال به بنزین تابستانی در این هفته، ایالت های آن منطقه باید انتظار افزایش شدید قیمت بنزین را طی یکی دو هفته آینده داشته باشند.
هر منطقه دیگری قبلاً شاهد گام نهایی در انتقال بوده است، بنابراین در حالی که سایر مناطق شاهد افزایش آهسته قیمت ها خواهند بود، شمال شرق احتمالاً به زودی شاهد یک جهش بسیار زیاد بین 15 تا 40 سنت در هر گالن خواهد بود. قیمت نفت همچنان یک علامت عجیب و غریب است، اما احتمالاً چند هفته تا رسیدن به اوج میانگین ملی فاصله داریم. این که آیا به 4 دلار در هر گالن برسد یا خیر، هنوز یک احتمال 50/50 است.

قیمت نفت خام در واکنش به توافق اوپک پلاس برای کاهش 1.66 میلیون بشکه در روز دیگر از تولید خود از ماه می، به بالاترین حد خود در طول سال گذشته رسید – بالاتر از آستانه 80 دلار. علاوه بر این کاتالیزور، تقاضای بنزین ایالات متحده در هفته گذشته 1.4 درصد افزایش یافت.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: oilprice

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *