قیمت بنزین در ایالات متحده 26 سنت کمتر از سال گذشته است

, ,
قیمت بنزین در ایالات متحده 26 سنت کمتر از سال گذشته است

قیمت بنزین در ایالات متحده; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

میانگین قیمت بنزین در ایالات متحده بیش از 26 سنت نسبت به سال گذشته کاهش یافته است و رانندگان منتظر کاهش  بیشتری هستند زیرا افزایش معمول فصلی قیمت ها ممکن است به تعویق بیفتد.

داده‌های GasBuddy که در روز یکشنبه منتشر شد نشان می‌دهد میانگین قیمت یک گالن بنزین پس از یک هفته توقف، بار دیگر کاهش یافته و 4.3 سنت نسبت به هفته قبل و 17.6 سنت نسبت به ماه گذشته کاهش یافته است.

به گفته GasBuddy، قیمت گازوئیل نیز در هفته گذشته 7.7 سنت کاهش یافته و اکنون به طور متوسط ​​4.38 دلار در هر گالن فروخته می شود. داده های انجمن خودروی آمریکا مطابق با GasBuddy است که میانگین ملی قیمت بنزین در روز دوشنبه را 3.365 دلار در هر گالن نشان می دهد، در حالی که سال گذشته 3.604 دلار بود.

این داده ها نشان می‌دهد تورم ریشه‌دار می‌تواند افزایش فصلی قیمت‌های خرده‌فروشی بنزین را به تاخیر بیاندازد. در حالی که تورم هسته ای مصرف کننده در ژانویه 6.5 درصد بود، بسیار کمتر از 9 درصد در تابستان گذشته، اما هنوز به هدف 2 درصدی فدرال رزرو نزدیک نیست. این وضعیت می تواند انگیزه مهمی برای فدرال رزرو برای افزایش مجدد نرخ بهره باشد که به نوبه خود می تواند مانع از تقاضای مصرف کننده و پایین نگه داشتن قیمت بنزین شود.

پاتریک دی هان از GasBuddy با اشاره به اینکه 9 ایالت از 10 ایالت با کاهش قیمت بنزین روبرو شده اند، گفت: «میانگین ملی قیمت بنزین بار دیگر روند نزولی خود را از سر گرفته است آن هم پس از توقف در هفته گذشته در شرایطی که کاهش قیمت نفت و عمده فروشی بنزین به دلیل ارقام تورم نگران کننده که نشان می دهد فدرال رزرو احتمالاً نرخ ها را افزایش می دهد تا تورم را کاهش دهد، کاهش یافته است.

GasBuddy اعلام کرده است متداول ترین قیمت خرده فروشی هر گالن بنزین 3.19 دلار بوده که نسبت به هفته گذشته 10 سنت کاهش داشته است. 10 درصد بالای جایگاه های سوخت در آمریکا به طور متوسط با قیمت ​​4.57 دلار در هر گالن بنزین را عرضه می کنند، در حالی که 10 درصد پایین به طور متوسط ​​2.77 دلار در هر گالن بنزین را فروخته اند.

میانگین قیمت بنزین در تگزاس (2.87 دلار)، می سی سی پی (2.92 دلار) و اوکلاهاما (2.93 دلار) کمترین و در هاوایی (4.83 دلار)، کالیفرنیا (4.72 دلار) و نوادا (4.20 دلار) بالاترین قیمت بود.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *