قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین سطح در یک سال اخیر رسید

قیمت بنزین در آمریکا به بالاترین سطح در یک سال اخیر رسید

رانندگان آمریکایی که امیدوارند آخرین سفر خود را قبل از تعطیلات روز کارگر و شروع مدارس انجام دهند، متوجه شده اند که قیمت بنزین به بالاترین سطح خود در سال جاری افزایش یافته است. با کاهش اوج سفر در تعطیلات، مصرف کنندگان امیدوار بودند که قیمت های سوخت کاهش یابد تا بتوانند هزینه کمتری را برای سفرهای تابستانی خود بپردازند ولی اما بر اساس گزارش انجمن خودروی آمریکا، تقاضای شدید و تعطیلی های پالایشگاهی، میانگین قیمت خرده فروشی بنزین را در روز سه شنبه به 3.86 دلار در هر گالن رساند – 7 درصد بیشتر از یک ماه قبل.

در کالیفرنیا و واشنگتن، قیمت ها به بالای 5 دلار در هر گالن رسیده است. تحلیلگران گلدمن ساکس پیش بینی می کنند که قیمت خرده فروشی بنزین در این ماه به طور متوسط 3.90 دلار در هر گالن خواهد بود. قیمت خرده فروشی بنزین در غرب میانه ایالات متحده در هفته گذشته به دلیل تعمیر و نگهداری زودتر از حد انتظار در پالایشگاه شرکت بریتیش پترلیوم در وایتینگ، ایندیانا، تا 21 سنت در هر گالن در اوهایو و 16 سنت در میشیگان افزایش یافت. پالایشگاه نفت 320000 بشکه ای ایروینگ اویل در نیوبرانزویک کانادا و پالایشگاه 185000 بشکه ای دلتا در ترینر پنسیلوانیا برای مدت زمان زیادی از ماه سپتامبر و بخشی از اکتبر تعطیل خواهند بود و حدود 9 درصد از تامین بنزین را تحت تاثیر قرار خواهند داد.

ذخایر بنزین کمتر از حد میانگین

پاتریک دی هان، رئیس تجزیه و تحلیل نفت GasBuddy.com گفت: “بسیار غیرعادی است که ببینیم قیمت ها در این زمان از سال افزایش می یابد.” ما تمایل داریم که شاهد کاهش قیمت ها در پاییز باشیم.

ذخایر هفتگی بنزین در ایالات متحده در طول سال جاری زیر میانگین پنج ساله باقی مانده است و در صورت اختلال در ظرفیت پالایش، زمینه را برای افزایش قیمت ها فراهم می کند. بر اساس داده های دولت ایالات متحده، کل ذخایر بنزین ایالات متحده در این ماه به 216.4 میلیون بشکه کاهش یافت که پنجمین کاهش در شش هفته گذشته است. گلدمن ساکس اعلام کرد: سطوح بی سابقه گرما در تگزاس احتمالا منجر به کاهش شدید 2 درصدی بازدهی محصولات پالایشگاه های ایالات متحده در چند هفته گذشته شده است.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *