گسترش همکاری های بانکی روسیه و هند برای تعمیق مبادلات نفتی

, ,
گسترش همکاری های بانکی روسیه و هند برای تعمیق مبادلات نفتی

همکاری های بانکی روسیه و هند

در حالی که روسیه امسال به بزرگترین تامین کننده نفت هند تبدیل شده، یک مدیر اجرایی روز دوشنبه به رویترز گفت: «بانک گاز پروم روسیه» برای تسریع در تجارت بین دو کشور با ارزهای ملی ارتباطات خود را با بانک های هند گسترش داده است.

تجارت بین هند و روسیه پس از اعمال تحریم های غرب علیه روسیه به دلیل تهاجم سال گذشته به اوکراین که جریان نفت و سایر کالاها را تغییر داده است، افزایش یافته است.

النا بوریسنکو، نایب رئیس هیئت مدیره گازپروم بانک در حاشیه یک رویداد تجاری هند و روسیه در دهلی نو به رویترز گفت: ما سخت کار کردیم تا سطح مشارکت خود را با بانک های هندی ایجاد کنیم. او افزود: “اکنون ما زیرساخت ها را داریم، ما از بانک ها پرداخت هایی داریم. خیلی بهتر از سه ماه پیش است.”

گازپروم بانک سومین وام دهنده بزرگ روسیه از نظر دارایی و مجرای کلیدی تجارت انرژی روسیه است.

به دلیل خرید بیشتر نفت، تراز تجاری به طور فزاینده ای به نفع روسیه متمایل شده است. بوریسنکو گفت این تعادل می تواند از طریق سرمایه گذاری شرکت های روسی در پروژه های زیرساختی در هند بهبود یابد. این مدیر اجرایی گفت: “ما امیدواریم که (تجارت) ، بهبود یابد و پرداخت ها بین روسیه و هند به ارزهای ملی بیشتر و بیشتر شود.”

هند در سال گذشته چارچوب گسترده تری را برای تسهیل تجارت خارج از کشور به روپیه اجرا کرد و از آن زمان بسیاری از بانک های خارجی، از جمله گازپروم بانک و سایر موسسات روسی، حساب های vostro را در بانک های هندی باز کرده اند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *