رشد 77 درصدی هزینه واردات نفت آلمان

رشد 77 درصدی هزینه واردات نفت آلمان

هزینه واردات نفت آلمان; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

داده های رسمی نشان می دهد حجم واردات نفت خام آلمان در 11 ماهه اول سال 2022 به دلیل بهبود شرایط اقتصادی نسبت به سال قبل 9.4 درصد افزایش یافت و سبب شد هزینه واردات به شدت افزایش یابد. آمارهای دفتر فدرال برای امور اقتصادی و کنترل صادرات آلمان (BAFA) نشان می دهد که 26.2 درصد از واردات نفت آلمان به وسیله ی روسیه تامین می شود.

اتحادیه اروپا واردات نفت خام روسیه را در 5 دسامبر 2022، ممنوع کرد و کشورهای گروه 7 سقف قیمتی را برای صادرات دریایی روسیه تعیین کردند و واردات از روسیه را کاهش دادند. حدود 23.3 درصد از واردات نفت آلمان از دریای شمال و نروژ و 17.5 درصد از اوپک بوده است، و باقی از منابع دیگر از جمله قزاقستان و ایالات متحده صورت گرفته است.

BAFA داده‌های واردات را با تاخیر چند ماهه منتشر می‌کند زیرا تأثیر تحریم‌ها و اقدامات متقابل روسیه در جریان انرژی به ‌ویژه بر آلمان، به تدریج ظاهر می‌شود. BAFA همچنین اعلام کرد کل واردات نفت از 73.9 میلیون تن در سال 2021 به 80.8 میلیون تن افزایش یافته است.

این کشور 60.68 میلیارد دلار برای واردات نفت خام در 11 ماهه هزینه کرده است که 77.4 درصد بیشتر از دوره مشابه سال قبل است. به گفته BAFA، متوسط ​​قیمت پرداخت شده به ازای هر تن طی 11 ماهه 62.3 درصد نسبت به سال قبل افزایش یافته و به 699.8 یورو رسیده است. قیمت جهانی نفت به دلیل بهبود تقاضا در چین رو به رشد است.

منبع: اینوستینگ

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *