آیا وابستگی آلمان به زغال سنگ پایان می یابد؟

, ,
آیا وابستگی آلمان به زغال سنگ پایان می یابد؟

وابستگی آلمان به زغال سنگ; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

انجمن واردکنندگان زغال سنگ آلمان VDKI هشدار داد تقاضای زغال سنگ در سال گذشته برای دومین سال متوالی افزایش یافته است. این گزارش نشان می دهد بزرگترین اقتصاد اروپا بیش از آنچه دولت برنامه ریزی کرده ، به مصرف زغال سنگ ادامه خواهد داد.

برآوردهای جدید VDKI به نقل از آرگوس مدیا حاکی است تقاضای زغال سنگ آلمان از سوی نیروگاه ها در سال گذشته 16 درصد افزایش یافته است.در حالی که این میزان کمتر از آن چیزی است که قبلاً VDKI پیش بینی کرده بود. استفاده از زغال سنگ در آلمان همچنان بالاست و این کشور برای مدت زمان بیشتری  به زغال سنگ متکی خواهد بود.

آلمان در سال گذشته 43 میلیون تن زغال سنگ وارد کرد که 4.7 درصد نسبت به سال 2021 افزایش داشته است.واردات زغال سنگ مورد استفاده برای نیروگاه ها 12 درصد افزایش یافت و به 30 میلیون تن رسید. 

افزایش مصرف زغال سنگ آلمان در حالی است که مصرف آن به عنوان انرژی اولیه 4.7 درصد کاهش یافته است.مصرف انرژی برای تولید برق هسته ای و گاز طبیعی بیشترین کاهش را داشته است، به طوری که زغال سنگ در ترکیب انرژی در آلمان به 9.8 درصد از کل انرژی رسیده که نسبت به سال قبل نزدیک به یک درصد افزایش یافته است.

الکساندر بیته، رئیس VDKI در اظهاراتی هشدار داد: آلمان احتمالا برای مدت طولانی‌تری نسبت به دولت قبل به وابستگی به زغال سنگ ادامه دهد.

منبع: اویل پرایس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *