سهم انرژی های تجدیدپذیر از مصرف برق آلمان به 50 درصد رسید

,
سهم انرژی های تجدیدپذیر از مصرف برق آلمان

داده های گروه برق “بی دی ئی دبلیو” و مرکز تحقیقات انرژی خورشیدی و هیدروژن آلمان نشان می دهد انرژی های تجدیدپذیر 50.3 درصد از مصرف برق آلمان را در سه ماه اول سال به خود اختصاص داده است.

آلمان قصد دارد تا سال 2030 میلادی بیش از 80 درصد از انرژی خورشیدی، بادی، و تولید برق آبی را به خود اختصاص دهد، زیرا این کشور انرژی هسته ای را کنار گذاشته و در نظر دارد بیشتر تولید زغال سنگ خود را کاهش دهد و از نیروگاه های گازی بیشتر برای پشتیبانی از شبکه استفاده کند.

گروه برق “بی دی ئی دبلیو”با انتشار بیانیه ای اعلام کرد: ارقام اولیه تا حدی منعکس کننده مصرف کمتر انرژی در سه ماه اول سال 2023 است، زمانی که مصرف برق 6.4 درصد نسبت به سال قبل کاهش یافت و به 138.1 تراوات ساعت رسید.

انرژی های تجدیدپذیر 49.2 درصد از ترکیب تولید برق را در سه ماه اول سال 2022 به خود اختصاص داده بود. این داده ها بر اساس الزامات اتحادیه اروپا محاسبه شده است که سهم را بر اساس مصرف محسابه می کند نه تولید، روشی که دولت برلین نیز برای تعاریف هدف آب و هوایی خود اتخاذ کرده است.

این بیانیه افزود: از آنجایی که سهم انرژی های تجدیدپذیر با سهم آن در مصرف کلی سنجیده می شود، مصرف کمتر برق به معنای سهم نسبی بالاتر است و بالعکس. با نگاهی به تولید برق داخلی، دو موسسه تحقیقاتی با احتساب حجم تولید برای صادرات، کاهش 8.3 درصدی را به 147.5 تراوات ساعت در دوره سه ماهه ثبت کردند.

در کل، انرژی‌های تجدیدپذیر با 69.5 تراوات ساعت، سهم 47.1 درصدی را به خود اختصاص دادند، از 45.1 درصد در سه ماهه اول سال 2022، حتی با وجود کاهش 4.3 درصدی حجم تولید برق سبز.

منابع متعارف متعارف یعنی هسته ای، زغال سنگ، گاز طبیعی و نفت 78 تراوات ساعت در کل تولید کردند که نسبت به 88.3 تراوات ساعت سال قبل کاهش یافته است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *