تا سال 2030 مصرف انرژی آلمان باید 26 درصد کاهش یابد

مصرف انرژی آلمان

مصرف انرژی آلمان

پیش‌نویس قانونی که رویترز روز دوشنبه مشاهده کرد، نشان می دهد ائتلاف حاکم آلمان قصد دارد بخش‌های خصوصی و دولتی را ملزم کند مصرف انرژی را تا سال 2030 نسبت به سال 2008 به میزان 26.5 درصد کاهش دهند.

دولت آلمان به دلیل ترس از اینکه کاهش مداوم عرضه گاز روسیه می تواند منجر به کمبود شود، سال گذشته اقدامات صرفه جویی در انرژی مانند ممنوعیت گرمایش استخرهای خصوصی و تشویق مردم به کار از خانه را ارائه کرد.

آلمانی ها زمستان گذشته در بحبوحه ترس از خاموشی و کارزار دولتی برای وادار کردن شهروندان و صنعت به کاهش مصرف انرژی تا 20 درصد موفق به صرفه جویی در انرژی شدند. قبل از بحران، بین سال های 2008 تا 2020، صرفه جویی در انرژی کشور کمتر از 6 درصد بود.

طبق این پیش نویس، کابینه آلمان در ماه جاری قانون جدیدی را تصویب می کند که بر اساس پیش نویس آن، صرفه جویی های بیشتری را برای بخش های دولتی و خصوصی الزامی خواهد کرد.

شرکت هایی که از مقدار معینی انرژی استفاده می کنند ملزم به استفاده از سیستم های موسوم به “سیستم های مدیریت انرژی” به منظور برنامه ریزی مصرف در طولانی مدت خواهند بود.

دولت آلمان باید حدود 45 تراوات ساعت در سال صرفه جویی کند، در حالی که ایالت های فدرال باید سالانه 5 تراوات ساعت مصرف انرژی را کاهش دهند تا بزرگترین اقتصاد اروپا به هدف خود برای کاهش آلاینده های کربن تا سال 2045 دست یابد. این پیش نویس همچنین اهداف کاهش 39 درصدی مصرف انرژی را تا سال 2040 و صرفه جویی 45 درصدی را تا سال 2045 تعیین می کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *