چشم انداز آلمان برای تولید 80 درصد انرژی مورد نیاز از منابع پاک

, ,
چشم انداز آلمان برای تولید 80 درصد انرژی مورد نیاز از منابع پاک

تولید 80 درصد انرژی مورد نیاز از منابع پاک تا سال 2030; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

وزارت اقتصاد آلمان در بیانیه‌ای اعلام کرد طرح‌های توسعه‌ای برای تقویت ظرفیت توربین بادی فراساحلی پیش‌بینی کرده است که تا سال 2030 میلادی 30 گیگاوات به ظرفیت تولید برق از طریق نیروگاه های بادی اضافه کند. 

طرح آژانس فدرال دریانوردی و هیدروگرافی (BSH) آلمان، ظرفیت انرژی بادی بیشتری را با فضای کافی برای 40 گیگاوات یا حتی 50 گیگاوات تا سال 2035 امکان پذیر می کند. اگرچه جزئیات این طرح هنوز اعلام نشده است.

تنها بخشی که درآن برنامه ها برای ادغام توربین های بادی آلمان در شبکه فراساحلی همسایگانش در مرز دریای شمال است، به اشتراک گذاشته شده است.

رابرت هابک، وزیر اقتصاد، گفت: “طرح BSH، در کنار توافقنامه دریایی ما در نوامبر 2022 (با ایالت ها و اپراتورهای شبکه برق)، بخش دیگری در طرح اصلی ما برای رسیدن به اهداف عالی برای گسترش انرژی های تجدیدپذیر است.”

دولت آلمان در سال 2021 موافقت کرد که تا سال 2030 به ظرفیت تولید 30 گیگاوات برق بادی دست یابد و این کشور برنامه‌هایی برای تامین 80 درصد انرژی خود از منابع پاک تا سال 2030 در دست اجرا دارد. آلمان در حال حاضر تقریبا نیمی از برق خود را از منابع پاک تامین می کند.

این طرح‌ها نشان‌دهنده افزایش چهار برابری ظرفیت فعلی انرژی بادی آلمان است که تنها ۸ گیگاوات است. در ماه اکتبر، یک مزرعه بادی آلمانی برچیده شد تا راه را برای یک معدن زغال سنگ روباز در Garzweiler، که توسط RWE اداره می‌شود، باز کند.

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *