نمایش تصویری ابعاد تولید جهانی سوخت فسیلی + جداول

نمایش تصویری ابعاد تولید جهانی سوخت فسیلی + جداول

تولید جهانی سوخت فسیلی; اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی:

سوخت های فسیلی منبع اصلی انرژی ما برای بیش از یک قرن بوده است و جهان هنوز هم هر ساله مقدار عظیمی از زغال سنگ، نفت و گاز را استخراج و مصرف می کند. این اینفوگرافیک حجم تولید جهانی سوخت فسیلی در سال 2021 را با استفاده از داده های بررسی آماری انرژی جهانی بریتیش پترولیوم به تصویر می کشد.

حقایقی در مورد سوخت های فسیلی

در سال 2021، جهان حدود 8 میلیارد تن زغال سنگ، 4 میلیارد تن نفت و بیش از 4 تریلیون متر مکعب گاز طبیعی تولید کرد. بیشتر زغال سنگ برای تولید برق برای خانه ها و دفاتر ما استفاده می شود و نقش کلیدی در تولید فولاد دارد. به طور مشابه، گاز طبیعی منبع بزرگ برق و گرما برای صنایع و ساختمان ها است. نفت عمدتاً در بخش حمل و نقل علاوه بر تولید پتروشیمی، گرمایش و سایر مصارف نهایی مورد استفاده قرار می گیرد. در اینجا تفکیک کامل تولید زغال سنگ، نفت و گاز بر اساس کشور در سال 2021 آمده است.

تولید زغال سنگ

اگر تمام زغال سنگ تولید شده در سال 2021 در یک مکعب چیده می شد، اندازه آن در هر طرف 2141 متر (2.1 کیلومتر) می شد که بیش از 2.5 برابر ارتفاع بلندترین ساختمان جهان است.

تولید زغال سنگ

تولید زغال سنگ

چین 50 درصد یا بیش از چهار میلیارد تن زغال سنگ جهان را در سال 2021 تولید کرد. همچنین این کشور بزرگترین مصرف کننده زغال سنگ است که 54 درصد از مصرف زغال سنگ در سال 2021 را به خود اختصاص داده است.

هند دومین تولید کننده و مصرف کننده زغال سنگ است. در همین حال، اندونزی بزرگترین صادرکننده زغال سنگ در جهان است و پس از آن استرالیا.

در غرب، تولید زغال سنگ ایالات متحده در مقایسه با سطح سال 2011 میلادی 47 درصد کاهش داشت و احتمالاً این کاهش با انتقال انرژی پاک ادامه خواهد یافت.

تولید نفت

در سال 2021، ایالات متحده آمریکا، روسیه و عربستان سعودی به ترتیب سه تولیدکننده بزرگ نفت خام بودند. کشورهای اوپک از جمله عربستان سعودی با 35 درصد یا 1.5 میلیارد تن نفت بیشترین سهم را در تولید داشتند.

تولید نفت ایالات متحده از سال 2010 رشد قابل توجهی داشته است. در سال 2021، ایالات متحده 711 میلیون تن نفت استخراج کرد که بیش از دو برابر 333 میلیون تن تولید شده در سال 2010 است.

تولید نفت

تولید نفت

تولید گاز طبیعی

در سال 2021، جهان 4036 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی تولید کرد. تصویر فوق آن را به معادل هفت میلیارد متر مکعب گاز طبیعی مایع تبدیل می کند تا آن را در مقیاسی مشابه نفت و گاز تجسم کند.

تولید گاز طبیعی

تولید گاز طبیعی

ایالات متحده بزرگترین تولید کننده گاز بود و تگزاس و پنسیلوانیا 47 درصد از تولید گاز آن را تشکیل می دادند. بخش‌های برق و صنعت ایالات متحده حدود یک سوم مصرف گاز طبیعی داخلی را تشکیل می‌دهند.

روسیه، بزرگترین تولیدکننده بعدی، بزرگترین صادرکننده گاز در سال 2021 بود. این کشور حدود 210 میلیارد متر مکعب گاز طبیعی را از طریق خطوط لوله به اروپا و چین صادر کرد. حدود 80 درصد گاز طبیعی روسیه از عملیات در منطقه قطب شمال تامین می شود.

منبع: elements.visualcapitalist

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *