تحلیل بازار جهانی ال ان جی

Global LNG Market Analysis - بازار نفت و گاز پتروشیمی

ذخایر بالای شمال آسیا و تقاضای ضعیف منجر به ذخیره سازی بیشتر در دریا شد

تحلیلگران بر این باورند که حجم گاز طبیعی مایع ذخیره شده در دریا در ماه جاری افزایش یافته است که به دلیل وجود کشتی های بیشتر در آسیا در بحبوحه موجودی بالا و تقاضای ضعیف در ژاپن، چین و کره جنوبی بوده است.

این در حالی است که عرضه‌های بیشتر ال ان جی می‌تواند بر قیمت‌های نقدی آسیا تأثیر بگذارد و تا حدودی آرامش را پیش از تابستان که انتظار می‌رود تقاضا افزایش یابد، ایجاد کند.
داده‌های شرکت کپلر نشان می دهد ذخایر شناور جهانی ال ان جی در 20 آوریل 0.55 میلیون تن بود که نسبت به زمان مشابه در سال گذشته 0.24 میلیون تن افزایش داشت.
یک تحلیلگر ارشد انرژی کپلر گفت: در حال حاضر حجم های شناور بیشتری در سطح جهانی وجود دارد و این افزایش از آسیا حاصل می شود که منعکس کننده تقاضای کم مصرف کنندگان عمده ژاپن، چین و کره جنوبی است.

وی افزود، در پی سرگیری عملیات در پایانه های فرانسه پس از اعتصابات اخیر، تعداد کشتی ها در سراسر اروپا به سطح متوسط کاهش یافته است.
هر دو منطقه اکنون از زمستان معتدل 2022-2023 خارج شده اند که سطح ذخایر گاز بالاتر از حد متوسط برای آن زمان سال بود که رشد تقاضای محدودی را به همراه خواهد داشت.
بانک آمریکا در یادداشت تحلیلی خود نوشت، سطوح ذخیره سازی شناور در بالاترین سطح فصلی پنج ساله یا بالاتر قرار دارد.

قیمت‌های آسیایی تحت فشار تقاضای نقدی ضعیف و موجودی‌های بالا قرار گرفته‌اند و امسال نزدیک به 60 درصد کاهش یافت و به 12 دلار در هر میلیون واحد حرارتی بریتانیا رسید.
بر اساس گزارش وزارت اقتصاد، تجارت و صنعت ژاپن، موجودی ال ان جی شرکت‌های بزرگ برق تا 16 آوریل به 2.42 میلیون تن رسیده است. این بالاتر از 1.63 میلیون تن در پایان مارس 2022 و بالاتر از میانگین موجودی پایان مارس در پنج سال گذشته با 2.07 میلیون تن است.

واردات کره جنوبی نیز در ماه گذشته با محموله های 4.07 میلیون تن در مقابل 4.95 میلیون تن وارداتی در مارس 2022 کاهش یافت. طبق داده‌های گمرکی، چین که معمولاً واردکننده خالص است، در ماه فوریه 156718 تن صادرات ال ان جی داشته است. راه اندازی مجدد نیروگاه های هسته ای تقاضا را در ژاپن و کره محدود کرده است، در حالی که چین بیشتر به زغال سنگ متکی است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *