ظهور یک قدرت جدید در بازار جهانی LNG

ظهور یک قدرت جدید در بازار جهانی LNG

ظهور یک قدرت جدید در بازار جهانی ال ان جی (LNG)

پای یک کشور آفریقایی در میان است؟

دولت تانزانیا مذاکرات با شرکت های شل و اکوئینور را برای ساخت تاسیسات صادرات ال ان جی به ارزش 30 میلیارد دلار به پایان رسانده است.
تانزانیا منابع گاز طبیعی فراساحلی غنی و زیادی در اختیار دارد و نهایی شدن این قرارداد می تواند این کشور آفریقایی را به باشگاه کشورهای تولید و صادرکننده ال ان جی وارد کند.
موانع قانونی تاکنون بر برنامه‌های ال ان جی فشار سنگینی وارد کرده است، اما پیشرفت مذاکرات به تانزانیا و شرکت‌های بزرگ این امید را که بتوانند در اواخر دهه 2020 یا اوایل دهه 2030 شروع به کسب درآمد از منابع عظیم گازی فراساحلی اتکا کنند.

دولت تانزانیا به دنبال رسیدن به تصمیم نهایی سرمایه گذاری در تاسیسات ال ان جی تا سال 2025 میلادی است.
تحلیلگران و مدیران صنعتی بر این باورند که آفریقا می تواند به کلید کمک به اروپا در تامین گاز تبدیل شود، زیرا روسیه دیگر منبع مورد نظر انرژی برای غرب نیست.
در پایان سال گذشته، شرکت انی ایتالیا اولین محموله ال ان جی تولید شده از میدان گازی کورال در آبهای فوق عمیق حوضه رووما در سواحل موزامبیک، همسایه تانزانیا در جنوب را اعلام کرد.

در همین حال، شل، بزرگترین تاجر ال ان جی جهان، ماه گذشته چشم‌اندازی صعودی از بازار ال ان جی تا سال 2040 منتشر کرد.
شرکت شل بر این باور است که ال ان جی می‌تواند به منبع اصلی اروپا برای رفع نیازهای امنیت انرژی تبدیل شود، در حالی که چین می‌تواند به طور فزاینده‌ای انعطاف‌پذیری بیشتری را برای بازار جهانی ال ان جی تامین کند.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: انرژی اینتلیجنس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *