بررسی بازار جهانی متانول

بررسی بازار جهانی متانول

خلاصه بازار جهانی متانول ، اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

بررسی بازار جهانی متانول در چین

فعالیت های تجاری دربازار متانول  چین در هفته منتهی به ۱۷ فوریه  اندکی افزایش یافت .
حداقل ۳۱۰۰۰تن متانول در بازار فروش آنی چین به دلار معامله گر ید.
محموله خریداری شده که  در ماه مارس واصل خواهد شد به قیمت ۳۲۵ دلار براساس ترم CFR چین معامله گردید.
۱۵۰۰۰تن متانول با برتری قیمتی ۱تا ۱.۵ درصدی به فروش رسید.
بازار کاپرولاکتام در روز ۱۶ فوریه ،بازار منفعلی بود که خرید و فروش در آن انجام نشد و مذاکرات صرفا برای خرید در ماه‌های آینده صورت می گرفت.
تقاضا برای نایلون بسیار ضعیف بود در حالی که بعضی از تولید کنندگان در اندیشه افزایش قیمت های خود به دلیل افزایش قیمت خوراک هستند.در شرق چین یکی از تولید کنندگان کاپرولاکتام  قیمت های خود را افزایش داده و به ۱۳۱۵۰ یوآن  در  هر تن رسانده است.
قیمت کاپرولاکتام برای انجام معاملات ماه مارس در این هفته نسبت به هفته قبل افزایش یافت وبه  ۱۷۲۰تا ۱۷۶۰دلار در هر تن رسانید.
قیمت کاپرولاکتام براساس ترم CFR خاور دور  به ۱۷۲۵ دلار در هر تن رسید.
این قیمت برابر با قیمت در جنوب شرق آسیا بود.طبق پیش بینی ها نرسیدن محموله های متانول از ایران به چین در ماه مارس باعث خواهد شد که قیمت متانول چین به صورت فروش آنی مورد حمایت قرار گیرد.

کاهش فعالیت های تجاری در مالزی واندونزی

انتظار می رود فعالیتهای تجاری در جنوب شرق آسیا و در کشورهای مالزی و اندونزی در ماه مارس کاهش یابد زیرا در این ماه علاوه بر تعطیلی مدارس ،شروع ماه رمضان باعث  کاهش فعالیت های تجاری خواهد شد.
بعضی از فروشندگان وارد مذاکرات خصوصی با خریداران شدند و محموله های متانول خود را به قیمت ۳۵۵ تا ۳۶۰ دلار بر اساس ترم تحویلcfr جنوب شرق آسیا برای حمل  در ماه مارس و آوریل به صورت فروش آنی به فروش رساندند.
با توجه به اینکه  تقاضا از سوی بخش های تولید کننده اسیدستیک،فرمالدهید،وبیودیزل زیاد است  در کوتاه مدت وضعیت بازار متانول در کره جنوبی متعادل  و عرضه نیز کافی خواهد بود.
خریداران کره ای متانول نیازهای ماه مارس خود را تاکنون پوشش داده اند ومذاکرات عمدتا برای خریدهای آنی در ماه مارس است.

جدول قیمت های جهانی

بررسی بازار جهانی متانول هندوستان

پلتس بر اساس بررسی بازار جهانی متانول، قیمت متانول cfr چین را در روز ۱۷ فوریه با۱.۵۰دلار کاهش برروی۳۲۳.۵۰دلار در هر تن ارزیابی نمود.
در جنوب شرق آسیا در روز ۱۷ فوریه قیمت با یک دلار کاهش نسبت به روز قبل به ۳۷۵دلار در هر تن براساس ترم CFR جنوب شرق آسیا رسید.
قیمت متانول در کره جنوبی نیز به ۳۶۹ دلار در هر تن براساس ترم  CFR رسید.
بازار متانول در هندوستان به دلیل پر بودن ذخایرو کاهش قیمت های محلی  ضعیف وتوام با کاهش بود.حجم ذخایر با افزایش۱۹۰۰۰تا ۲۴۰۰۰تن نسبت به پایان ماه زانویه به ۱۱۰تا ۱۱۵ هزارتن رسید.
برتری قیمتی متانول ایران برای محموله های پایان فوریه یک درصد کاهش یافت.
قیمت متانول هندوستان سوی فروشندگان هندوستان  ۳۱۵ دلار در هرتن بود.

منبع: پلتس

2 پاسخ
 1. محمد مهدی رضایی
  محمد مهدی رضایی گفته:

  سلام بنده مقاله بررسی بازار جهانی متانول را مطالعه کردن در مورد بازار جهانی متانول مقاله کامل و جامعی بود. ممکنه در مورد سرمایه گذاری ایی محصولات یه توضیحی بفرمایید؟

  پاسخ
  • admin2
   admin2 گفته:

   سلام دوست عزیز ممنون بابت مطالعه مقاله بررسی بازار جهانی متانول ، بازار سرمایه گذاری بر روی محصولات پتروشیمی یک بازار کامودیتی محور هستش و نرخ فروش و سود خیلی بستگی به قیمت های جهانی محصولات مانند متانول داره و همین باعث میشه به شدت روی حاشیه سود تاثیر بگذاره. در این موضوع بیشتر دقت بفرمایید.

   پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *