مورگان استنلی برآورد رشد تقاضای نفت در سال 2023 را 36 درصد افزایش داد

مورگان استنلی برآورد رشد تقاضای نفت در سال 2023 را 36 درصد افزایش داد

مورگان استنلی برآورد رشد تقاضای نفت در سال 2023 را 36 درصد افزایش داد

بانک مورگان استنلی آمریکا در تازه ترین گزارش خود پیش بینی از رشد تقاضای جهانی نفت در سال 2023 میلادی را 36 درصد افزایش داده است.
مورگان استنلی پیش بینی کرد تقاضای جهانی نفت امسال 1.9 میلیون بشکه در روز افزایش خواهد یافت، این رقم در گزارش قبلی مورگان استنلی 1.4 میلیون بشکه اعلام شده بود.

تحلیلگران این بانک بر این باورند که بازگشایی اقتصادی چین و رونق سفرهای هوایی بیشترین تاثیر را بر افزایش تقاضای جهانی نفت در سال جاری خواهد داشت.
مورگان استنلی افزود: افزایش بیشتر از انتظار عرضه و صادرات روسیه که منجر به آرامش نسبی بازار شده پیش بینی درباره قیمت نفت برنت را به 90 تا 100 دلار کاهش داده است، این رقم نیز در گزارش قبلی 100 تا 110 دلار اعلام شده بود.

تحلیلگران مورگان استنلی اعلام کردند، ما قبلا پیش بینی می کردیم بازار نفت در شش ماه دوم امسال با کمبود یک میلیون بشکه در روز عرضه روبرو شود ولی افزایش تولید روسیه موجب شده تا این رقم را به کمتر از 400 هزار بشکه در روز تغییر دهیم.

بانک گلدمن ساکس نیز پیش از این پیش بینی خود از قیمت نفت برنت در سال 2023 را کاهش داده و برآورد خود از تولید جهانی نفت را بالاتر برده است. آمریکا قزاقستان و روسیه بیشترین سهم را در افزایش تولید جهانی نفت خواهند داشت.
ولی گلدمن ساکس معتقد است افزایش 1.1 میلیون بشکه ای تقاضای نفت چین موجب خواهد شد بازارهای بین المللی در ماه ژوئن با کمبود عرضه روبرو شود.

(اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی)

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *