کاهش قیمت جهانی نفت تحت تاثیر تحولات اقتصادی آمریکا

کاهش قیمت جهانی نفت تحت تاثیر تحولات اقتصادی آمریکا

تحولات اقتصادی آمریکا باعث کاهش قیمت جهانی نفت شد

قیمت نفت در پایان معاملات روز جمعه در بازارهای بین المللی کاهش یافت که علت اصلی آن متوقف شدن مذاکرات مربوط به سقف بدهی در آمریکا و هشدار فدرال رزرو ایالات متحده نسبت به افزایش نرخ تورم بوده است.

قیمت نفت روز جمعه بار دیگر کاهش یافت، زیرا سرمایه گذاران نگران هستند که سیاستمداران آمریکایی در مورد سقف جدید بدهی به توافق نرسند و باعث نکول شود که به اقتصاد آسیب رسانده و تقاضای سوخت را کاهش می دهد.

معاملات آتی برنت با 28 سنت یا 0.8 درصد کاهش به 75.58 دلار در هر بشکه رسید، در حالی که هر بشکه نفت خام وست تگزاس اینترمدیت آمریکا با 25 سنت یا 0.3 درصد کاهش 71.69 معامله شد.
با این حال، قیمت نفت برنت و نفت خام آمریکا اولین افزایش هفتگی خود را در یک ماه گذشته ثبت کردند و هر دو شاخص حدود 2 درصد افزایش یافتند.
پس از آنکه جمهوری‌خواهان در مجلس نمایندگان آمریکا و دولت جو بایدن، روز جمعه مذاکرات برای افزایش سقف بدهی 31.4 تریلیون دلاری دولت فدرال را متوقف کردند، نفت از مسیر صعودی خود عقب نشینی کرد.

وزارت خزانه داری آمریکا هشدار داده است که دولت ممکن است تا اول ژوئن قادر به پرداخت تمام صورت حساب های خود نباشد. یک مقام کاخ سفید گفت که توافق همچنان امکان پذیر است.

همچنین اظهارات جروم پاول، رئیس فدرال رزرو مبنی بر اینکه تورم بسیار بالاتر از هدف فدرال رزرو است، بازارها را نگران کرده است زیرا ادامه روند صعودی نرخ بهره می تواند فشار زیادی را بر رشد اقتصادی وارد کند.

به دنبال گزارش‌هایی مبنی بر توقف مذاکرات سقف بدهی و اظهارات پاول، سهام آمریکا، بازدهی اوراق قرضه خزانه‌داری و ارزش دلار همگی کاهش یافتند.
شرکت خدمات انرژی بیکر هیوز اعلام کرد که تعداد دکل های نفتی ایالات متحده، که شاخصی برای تولید آینده است، در این هفته با 11 مورد کاهش به 575 کاهش یافت که بزرگترین کاهش هفتگی از سپتامبر 2021 است.

کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده اعلام کرد که مدیران مالی، معاملات آتی و گزینه های اختیاری خود را در هفته منتهی به 16 می کاهش دادند.
به گفته تحلیلگران بانک ملی استرالیا، در حالی که پتانسیل افزایش بیشتر نرخ بهره نگرانی در مورد ضعف تقاضا در ایالات متحده را افزایش می دهد، قیمت نفت ممکن است با افزایش تقاضای چین در طول سال 2023 افزایش یابد.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *