اوپک پلاس ابزاری کارآمد برای بازار جهانی نفت

اوپک پلاس ابزاری کارآمد برای بازار جهانی نفت

معاون نخست وزیر روسیه: اوپک پلاس ابزاری کارآمد برای بازار جهانی نفت است

الکساندر نواک، معاون نخست وزیر روسیه روز چهارشنبه گفت اوپک پلاس، همچنان ابزاری کارآمد برای هماهنگی در بازارهای جهانی نفت است.
سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و سایر تولیدکنندگان بزرگ نفت به رهبری روسیه از سال 2016 به دنبال هماهنگ کردن اقدامات خود در بازارهای جهانی نفت بوده‌اند.
عربستان سعودی و سایر تولیدکنندگان نفت اوپک پلاس اوایل این ماه پس از کاهش قیمت نفت خام در ماه مارس به 70 دلار در هر بشکه که پایین‌ترین رقم در 15 ماه اخیر است، کاهش بیشتر تولید نفت به میزان بیش از یک میلیون بشکه در روز را اعلام کردند.

نواک گفت :اوپک پلاس قیمت نفت را تنظیم نمی کند، بلکه به دقت تعادل بین عرضه و تقاضا را زیر نظر دارد. وی افزود: ما نمی گوییم که قیمت ها را تنظیم می کنیم. این نکته بسیار مهم است که ما در مورد نیاز به تعادل منافع بین صادرکنندگان و مصرف کنندگان صحبت می کنیم. وی گفت: بنابراین بحث رقابت مطرح است، مساله نحوه کار در بازار، ایجاد تعادل بین سایر منابع انرژی رقابتی و تضمین عملکرد پایدار صنعت است.

نواک همچنین اظهار داشت: بخش انرژی روسیه، که منبع کلیدی درآمدهای بودجه دولتی به شمار می رود، با موفقیت با تحریم های شدید غرب، مقابله کرده و با این تحریم ها کنار آمده است. نواک تصریح کرد: حدود یک پنجم کل صادرات نفت روسیه از اروپا به سایر بازارها، عمدتاً هند و چین، تغییر مسیر داده است. روسیه همچنین حدود یک سوم از عرضه گاز به اتحادیه اروپا را کاهش داده است.

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: رویترز

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *