تازه ترین تحولات بازار جهانی اوره به تحلیل آیسیس

تازه ترین تحولات بازار جهانی اوره به تحلیل آیسیس

تازه ترین تحولات بازار جهانی اوره طبق تحلیل آیسیس

آیسیس در تازه ترین تحولات بازار اوره در هفته منتهی به 13 آوریل نوشت، قیمت جهانی اوره در حال حاضر تثبیت شده و فعالیت در سطح بازار کاهش یافته است.

ایران بیش از 100 هزار تن اوره گرانول را به قیمت 250 تا 260 دلار در هر تن فوب می فروشد. کاهش قیمت های داخلی چین؛ آرامش صادرات در انتظار است.

قیمت جهانی اوره در حال حاضر تثبیت شده است، اما تقاضای عمده ای در هیچ بازاری وجود ندارد به استثنای ایالات متحده، جایی که فعالیت بارج های داخلی طی دو هفته گذشته افزایش قابل توجهی داشته است.

فعالیت بارج های نیواورلئان (نولا) افزایش یافته است زیرا بسیاری از ایالت های تولیدکننده محصولات کشاورزی بالاخره شاهد آب و هوای خوب هستند و خرید برای استفاده در بهار افزایش یافته است. معامله گران در حال حاضر وارد عمل می شوند زیرا شاهد افزایش قیمت در نولا و بهبود چشم انداز بازار هستند.
سطوح گرانول در مصر 10 تا 15 دلار به ازای هر تن افزایش یافته است زیرا معامله گران برای پوشش موقعیت های کوچک اروپا وارد عمل شدند و شاهد افزایش اخیر فعالیت های خرید و فروش در نولا بودند.

در مجموع 56 هزار تن در مصر مبادله شده است. مشخص نیست که خوش بینی در نولا به سایر بازارها نیز سرایت خواهد کرد یا خیر. در حال حاضر، انتظار می‌رود تاثیر نولا محدود باشد، زیرا برای ارسال محموله‌های تازه به ایالات متحده بسیار دیر شده است.

آرگوس نیتروژن

انتظار می‌رود که رشد نولا کوتاه‌مدت باشد، احتمالاً تا نیمه اول ماه می، و پس از آن بیشتر خریدهای داخلی انجام می‌شود. سایر بازارها آرام هستند و قیمت های داخلی در چین همچنان در حال کاهش است اما همچنان بالاتر از سطح بین المللی است.

احساس فزاینده ای وجود دارد که دولت دوره بازرسی محموله های اوره را از نیمه اول ماه مه به تنها یک هفته کاهش خواهد داد. انتظار می رود این امر در نیمه دوم سال بر قیمت های بین المللی فشار نزولی وارد کند.

معامله گران شروع به این باور کرده اند که بازار به پایین ترین سطح خود رسیده است. با این حال، تولیدکنندگان مصری همچنان عرضه ماه آوریل را می فروشند که نشان دهنده وضعیت مازاد عرضه در سطح جهانی است.

تحولات بازار اوره خاورمیانه

در کشورهای عربی خلیج فارس، کمبود پیشنهادات تازه وجود دارد. تولیدکنندگان به طور جداگانه فوب 290 دلاری به ازای هر تن را برای اکثر بازارها عرضه می کنند، در حالی که فروش به تایلند و میانمار منعکس کننده قیمت فوب حدود 280 دلار در هر تن است.

در عربستان سعودی، SABIC در حال حاضر هیچ باری را ارائه نمی دهد، در حالی که “منتجات” در قطر تا ماه می برای تحویل محموله های قراردادی متعهد شده است.
در امارات متحده عربی، Fertiglobe برای ماه آوریل متعهد شده است، اما باید مقداری عرضه در ماه مه داشته باشد.

در عمان، پیشنهادات فعلی برای اوره گرانول در فوب متوسط/بالا 290 دلار/تن برای محموله ماه می است. OQ Trading در مجموع 315000 تن اوره دانه ای را تا اول ژوئن به هند ارسال می کند.

در ایران، لردگان اکنون سه محموله مجموعاً 100 هزارتنی اوره گرانول را به خریداران نامعلوم به قیمت 250 دلار در هر تن فوب فروخته است، برای تحویل در آوریل.
پیشنهاد قیمت 245 دلار / تن فوب در دور اول شنیده شد، در حالی که پیشنهادهای تولیدکننده جداگانه قبلاً حدود 260 دلار / تن فوب بود.

گفته می شود که پردیس 30 هزار تن اوره گرانول را در مناقصه خود به قیمت 260 دلار در هر تن فوب برای محموله آوریل فروخته است.

شرکت صنایع پتروشیمی مسجدسلیمان مناقصه فروش 30000 تن اوره گرانول را در تاریخ 5 فروردین ماه برای ارسال در نیمه دوم فروردین ماه بست. حداقل قیمت پیشنهادی 260 دلار در هر تن این شرکت هیچ خریداری پیدا نکرده است.

تحولات بازار اوره خاورمیانه

تحولات بازار اوره خاورمیانه

تحولات اوره در بازار مدیترانه

در ترکیه، نگرانی ها در مورد اقتصاد پس از انتخابات ریاست جمهوری – که قرار است در 14 مه برگزار شود – خریداران را به حاشیه رانده است. با این وجود، ارسال محموله ها از ایران همچنان به طور جداگانه در سطوح رقابتی حدود 350 دلار سی اف آر در هر تن عوارض بدون پرداخت و پایین‌تر ادامه داشته است.

یکی از توزیع کنندگان گفت که اوره ایرانی به صورت روزانه عرضه می شود. قرار است حدود 81000 تن اوره در سه کشتی جداگانه از ایران وارد شود. محموله‌های مبدا ایران که انتظار می‌رود در نیمه دوم آوریل وارد شوند، قبلاً با قیمت 300 تا 325 دلار در تن عرضه می‌شدند.

بازار اوره آفریقا

در مصر، MOPCO در مجموع 28000 تن اوره گرانول را به چندین تاجر به قیمت 340 دلار در هر تن فوب برای تحویل در نیمه دوم آوریل فروخت.
این فروش ها احتمالاً برای تامین تقاضای اروپا در کوتاه خواهد بود. قیمت ها 10 دلار به ازای هر تن بالاتر از آخرین تجارت است، با بهبود احساسات به دلیل افزایش ارزش بارج در ایالات متحده.

KIMA همچنین فروش 20000 تن اوره گرانول را برای بارگیری آوریل به قیمت 342 دلار در هر تن فوب و 8000 تن دیگر با قیمت 345 دلار در هر تن فوب نهایی کرده است.

در الجزایر، پیشنهادات اوره گرانول در حال حاضر 350 دلار/تن فوب برای محموله ماه مه است، و برخی از معاملات با قیمت 330-335 دلار/تن فوب به پایان رسیده است.

در نیجریه، Dangote در حال بارگیری 30000 تن اوره گرانول به آرژانتین است. ممکن است ایندوراما برای ماه مه یک محموله نقدی در دسترس داشته باشد. تولید اوره در مجتمع به خوبی در حال انجام است.

بازار اوره آفریقا

بازار اوره آفریقا

اختصاصی بازار نفت گاز پتروشیمی

منبع: آیسیس

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *