بازار HDPE و پلی استایرن در هفته منتهی به ۱۹ جولای 

بازار HDPE و پلی استایرن در هفته منتهی به ۱۹ جولای 

افزایش تقاضا برای خرید HDPE

تقاضا برای خرید پلی اتیلن در هفته منتهی به ۱۹ جولای مجددا افزایش یافت که دلیل آن رسیدن قیمت ها به کف بود. قیمت HDPE در هفته منتهی به ۱۹ جولای براساس ترم CFR ترکیه با ۵۰ دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۹۸۰ دلار در هر تن رسید. بازار HDPE در آسیا در هفته منتهی به ۱۹جولای در بعضی مناطق با افزایش قیمت همراه بود که دلیل آن افزایش تقاضا برای ذخیره سازی بود.

قیمت نفت برنت با افزایش ۱.۳۰ دلاری در روز ۱۹جولای به ۷۹.۹۰ دلار در آسیا رسید. شرکت Thailand Bangkok Polyethylene از زیر مجموعه های شرکت PTT Global Chemical قصد دارد سه واحد تولیدی خود را‌ در مجتمع تولیدی به ظرفیت ۸۵۰ هزار تن در سال به مدت ۲ تا ۳ هفته در ماه اکتبر تعطیل نماید. گفته شده است که تعطیلی این مجتمع تاثیر چندانی در بازار نخواهد داشت.

ثبات‌ قیمت HDPE در بخش بسته بندی

ثبات‌ قیمت HDPE در بخش بسته بندی

ثبات‌ قیمت HDPE در بخش بسته بندی

چشم‌انداز تقاضا برای فرآورده‌های پلیمری مشخص نیست.تقاضا برای بخش بسته بندی با ثبات است ولی برای فرآورده های مورد استفاده در بخش کشاورزی ثابت و یا ضعیف است و پیش بینی می شود در ماه‌های سپتامبر و اکتبر مجددا افزایشی شود. قیمت HDPE در هفته منتهی به ۱۹ جولای با ۲۰دلار افزایش در هر تن به ۹۵۰دلار در هر تن بر اساس ترم تحویل CFR جنوب آور دور رسید.

قیمت های منطقه ای HDPE

قیمت HDPE در نقاط مختلف آسیا در هفته منتهی به ۱۹ جولای

جنوب شرق آسیا

۹۷۰ دلار CFR قیمت HDPE
قیمت ۹۶۰دلار: Yarn
نوع تزریقی : ۹۲۰دلار

جنوب آسیا

۱۰۲۰دلار در هر تن CFR
نوع Blow molding با ۱۰۲۰ دلار در هر تن

خاوردور

۹۳۰دلار در هر تن براساس ترم CFR، نوع محصول: Yarn
نوع تزریقی HDPE خاوردور: ۸۹۰ دلار CFR
نوع Blow molding یا قاب ریزی دمیدنی ۹۰۰ دلار در هر تن

افزایش ظرفیت تولید پلی استایرن در چین

قیمت‌های پلی استایرن در هفته منتهی به ۱۹ جولای نسبت به هفته قبل از آن افزایش قیمت داشت و در چین نیز تولیدات محلی به دلیل افزایش تقاضا افزایش قیمت داشته است البته به دلیل افزایش ظرفیت واحدهای تولیدی پلی استارن عرضه این محصول در بازار چین زیاد است. قیمت پلی استایرن برای مصارف عمومی ۸۵۵۰ یوان‌ در هر تن است.

علت افزایش قیمت پلی استارن در سطح جهانی تعطیل شدن چند واحد تولیدی بوده است که در نهایت منجر به افزایش قیمت استایر مونومر گردیده است. قیمت استایر مونومر در هفته منتهی به ۱۹جولای با ۴۵ دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۹۶۵ دلار در هر تن بر اساس ترم CFR چین رسید. قیمت پلی استایرن برای مصارف عمومی در چین در این هفته با ۱۱دلار افزایش نسبت به هفته قبل به ۱۰۹۰ دلار در هر تن رسید.

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *