آیا صندوق های تامینی آماده شروع دوباره خرید نفت هستند؟

, ,
آیا صندوق های تامینی آماده شروع دوباره خرید نفت هستند؟

به گزارش بازار نفت و گاز، مدیران پولی برای پنجمین هفته متوالی فرآورده های نفتی را دامپینگ کردند. به نظر می رسد سرعت فروش در حال کاهش است زیرا تعادل ریسک ها شروع به تغییر به سمت صعودی می کند. کاهش قیمت نفت ممکن است نقطه ورود مجدد جذابی برای صندوق های تامینی باشد اما سرعت فروش کاهش یافت، زیرا تعادل ریسک‌ها به سمت بالا تغییر کرد و کاهش قیمت‌ها نقطه ورود مجدد جذاب‌تری را ایجاد کرد.

صندوق‌ های تامینی و سایر مدیران پولی معادل 15 میلیون بشکه در شش قرارداد آتی و اختیار معامله مهم نفتی در هفت روز منتهی به 13 دسامبر فروختند.

بر اساس سوابق منتشر شده توسط ICE Futures Europe و کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده، مدیران صندوق در مجموع 236 میلیون بشکه در مدت پنج هفته از 8 نوامبر شروع به فروش کردند.

موقعیت ترکیبی به 343 میلیون بشکه از 579 میلیون بشکه پنج هفته قبل کاهش یافته است.

دوره انحلال طولانی مدت در سه هفته از 8 نوامبر تا 29 نوامبر، زمانی که موقعیت های خرید 147 میلیون بشکه کاهش یافت، با افزایش 5 میلیون بشکه ای در دو هفته گذشته تکمیل شد.

در هفته اخیر، فروش برنت (-6 میلیون بشکه)، گازوئیل آمریکا (-7 میلیون بشکه) و بنزین ایالات متحده (-5 میلیون بشکه) ادامه داشت و هیچ تغییری در نفت و گاز اروپا مشاهده نشد. با این حال، برای اولین بار در پنج هفته گذشته، خریدهای اندکی در NYMEX و ICE WTI (+2 میلیون بشکه) رخ داد که نشانگر تغییر مهمی در احساسات است.

از منظر بنیادی، چشم انداز قیمت نفت متفاوت است.

 کاهش تولید توسط اوپک

رشد کند تولید از شیل ایالات متحده، و در نهایت بازگشایی اقتصاد چین برای قیمت نفت افزایشی است. اما کندی چرخه تجاری فعلی در سراسر آمریکای شمالی و اروپا به علاوه اختلال ناشی از موج خروج چین از کرونا ویروس در کوتاه مدت نزولی است.

با این حال، موقعیت خالص نفت برنت تنها 89 میلیون بشکه است با توجه به اینکه موقعیت‌ها در حال حاضر بسیار نزولی هستند، فرصت قابل توجهی برای سرمایه‌گذاران برای بازسازی موقعیت‌های خرید صعودی زمانی وجود دارد که جریان اخبار مثبت‌تر یا حداقل منفی‌تر شود، که احتمالاً در کوتاه‌ مدت قیمت‌ها را افزایش می‌دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *