پلی اتیلن های با دانسیته بالا و پایین + تحلیل بازار جهانی

پلی اتیلن های با دانسیته بالا و پایین + تحلیل بازار جهانی

پایین ترین سطح قیمت اروپا در هفته پایانی می 

در روز ۳۱ می پلتس قیمت ورق HDPE را برای فروش آنی بر اساس ترم تحویل آزاد شمال غرب اروپا بر روی ۱۱۶۰ یورو در هر تن ارزیابی نمود که نسبت به روز قبل و هفته قبل با ثبات بود و دلیل این ثبات قیمت هایی بود که توزیع کنندگان بر روی ۱۱۸۰ یورو اعلام نمودند. 

قیمت فروش آنی HDPE تولید شده به روش قالب ریزی دمیدنی بر اساس ترم تحویل آزاد شمال غرب اروپا ۱۱۶۰ یورو بود که نسبت به روز قبل کاهشی نداشت ولی نسبت به هفته قبل کمتر بود که به دلیل بازار کاهشی و تقاضای کم این محصول بود.

پیش از این دامنه قیمتهای این محصول بین ۱۱۵۰تا ۱۲۳۵یورو بود و در هفته پایانی می در پایین ترین سطوح قرار گرفت. 
قیمت LDPE نوع تزریقی نیز به ۱۱۰۰ یورو در هر تن بر اساس ترم تحویل آزاد شمال غرب اروپا در روز ۳۱ می رسید نسبت به روز قبل با ثبات بود ولی نسبت به هفته قبل ۱۰ یورو کاهش داشت.

دامنه قیمتی محصول پیش از این بین ۱۰۷۰ تا ۱۲۳۵ یورو بود و هم اکنون تقریبا در پایین ترین سطح قیمتی خود قرار دارد. 
قیمت ورق HDPE یک شکل در قراردادهای بزرگ ۱۵۵۰یورو‌ در هرتن بود که ۳۰یورو کاهش نسبت به هفته گذشته و ۵۰ یورو کاهش نسبت به پایان ماه آوریل داشت. 

کاهش زیاد قیمت پلی‌اتیلن با دانسیته پایین در ترکیه 

در هفته منتهی به ۳۱ می، پلتس قیمت پلی‌اتیلن با دانسیته پایین LDPE را در ترکیه براساس ترم تحویل CFR با ۴۰ دلار کاهش نسبت به هفته قبل بر روی ۹۸۰ دلار در هر تن ارزیابی نمود که این قیمت کمتر از قیمت معاملاتی بود که بین ۱۰۰۰ تا ۱۰۲۰ یورو معادل ۱۰۹۰ دلار انجام شد که دلیل این کاهش قیمت، کاهش تقاضا بود. 

قیمت HDPE بر اساس ترم تحویل CFR ترکیه در هفته منتهی به ۳۱ می با ۶۰ دلار کاهش نسبت به هفته قبل به ۹۹۰ دلار در هر تن رسید ارزیابی پایین تر از قیمت هایی است که بین ۱۰۰۰تا ۱۰۲۰ شنیده شد. تولید کنندگان این محصول قیمت های ۱۰۲۰ تا ۱۰۹۰ دلار را مد نظر داشتند. 

[table id=2 /]

‏پلتس، قیمت HDPE بر اساس روش تولید قالب ریزی دمیدنی را با ۲۰دلار کاهش نسبت به هفته قبل برروی ۹۸۰ دلار در هر تن ارزیابی نمود که این قیمت پایین ترین قیمت تولید کنندگان بود که بین ۹۸۰ تا ۱۱۴۰ دلار اعلام شده بود و معامله گران این محصول نیز قیمت آن را ۱۰۵۰ دلار در هر تن اعلام نمود. 

قیمت HDPE نوع قالب ریزی دمیدنی در آمریکا در هفته منتهی به ۳۱ می براساس ترم تحویل FAS بندر هوستون آمریکا ۳۳ دلار نسبت به روز و هفته قبل کاهش یافت و به ۸۸۲ دلار در هر تن رسید چه مبنایی برای معاملات انجام شده بود. 

نوع تزریقی HDPE با ۳۳ دلار کاهش نسبت به ارزیابی های هفته قبل به ۹۴۰ دلار در هر تن رسید و این قیمت قیمتی بود که معاملات خرید و فروش بر روی آن انجام شد. 
نوع ورقه ای HDPE در ارزیابی ها با ۴۴ دلار کاهش در هفته، نسبت به هفته قبل به ۹۲۶ دلار در هر تن بر اساس ترم تحویل در کنار عرشه کشتی در آمریکا رسید که مبنای معاملات انجام شده قرار گرفت. 

کاهش واردات پلی اتیلن هندوستان 

در هفته پایانی ماه می با توجه به کاهش تقاضا بازار های پلی اتیلن در آسیا ضعیف بودند. پلتس قیمت HDPE نوع ورقه ای را با ۲۰ دلار کاهش نسبت به هفته قبل بر روی ۹۹۰ دلار در هر تن بر اساس ترم تحویل CFR جنوب آسیا ارزیابی نمود. 

تولید کنندگان در هندوستان انتظار داشتند که قیمت این محصول تا ۱۰۰۰ دلار در هر تن برسد زیرا تقاضا در هندوستان اندکی بیشتر شده بود. واردات پلی اتیلن هندوستان در ماه می به ۲۱۰ تا ۲۲۰ هزار تن رسید و این در حالی است که واردات ماه آوریل هندوستان بین ۲۴۰ تا ۲۵۰ هزار تن بود. 

پیش‌بینی می‌شود واردات پلی اتیلن هندوستان در ماه ژوئن از ما همین نیز کمتر باشد زیرا واردکنندگان سود چندانی از واردات به هندوستان نبرده اند. تقاضا های خرید در هندوستان فقط مربوط به موارد ضروری بوده است و انباشت ذخایر در طی این ماه ها کمتر شده است. 

قیمت های جهانی محصولات نفتی

قیمت ورق پلی اتیلن با دانسیته سنگین بازیافت شده در هفته پایانی ماه می در آسیا با توجه به کاهش تقاضا برای خرید این محصول ،با ۱۰ دلار کاهش نسبت به جلسه قبل به ۸۰۰ دلار در هر تن بر اساس ترم تحویل بر روی عرشه کشتی در جنوب شرق آسیا رسید. قیمت دانه های HDPE سیاه بر اساس قالب ریزی دمیدنی با ۱۰ دلار کاهش در هفته پایانی ماه می به ۶۰۰ دلار در هر تن بر اساس ترم تحویل فوب جنوب شرق آسیا رسید. 

اختصاصی بازار نفت و گاز / پتروشیمی

منبع مقاله

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *