قیمت ایسیس پلی اتیلن

قیمت ایسیس پلی اتیلن

قیمت ایسیس پلی اتیلن/ بازار نفت و گاز:

ایسیس پلی اتیلن:

پلی اتیلن پرمصرف‌ ترین پلاستیک دنیا است که می‌تواند آینده ما را متحول کند. تحلیل قیمت و نوسانات بازار این پلیمر ارزشمند به داده‌های قابل اطمینان نیاز دارد که بازار نفت و گاز این امکان را فراهم می کند. پلی اتیلن یک ماده پرکاربرد در زندگی امروزی بشر است. این ماده در طیف وسیعی از کاربردها، از بسته بندی مواد غذایی گرفته تا رنگ‌های ساختمانی، استفاده می‌شود. برای فعالان بازار مهم است که متوجه شوند چه عواملی بازار پلی اتیلن را تحت تاثیر قرار می‌دهد. مجله آیسیس یک تحلیل دقیق از بازار جهانی پلی اتیلن را ارائه می‌دهد که در ادامه به بیان چگونگی آن می‌پردازیم.

نحوه تولید و مصرف پلی اتیلن در سراسر جهان در حال تغییر است. انطباق درست و کارآمد با این تغییرات یکی از نکات اساسی در تحلیل بازار آن‌ها است. فعالان بازار پلی اتیلن بیشتر از هر زمان دیگری به داده‌‌های قابل اطمینان نیاز دارند. آن‌ها بایستی بتوانند این داده‌ها را به صورت هوشمند تجزیه و تحلیل کنند. در این صورت ریسک بازار به حداقل خواهد رسید. کاری که در ICIS انجام می‌شود، ارائه داده‌ های قابل اعتماد و تجزیه و تحلیل آن‌ها است. موسسه آیسیس به فعالان بازار کمک می‌کند که با یک روند قابل اعتمادتر، شفاف‌تر و قابل پیش بینی‌تر رو به رو باشند.

بازار PE

موسسه آیسیس به صورت هفتگی گزارشاتی از بازار پلی اتیلن مناطق مختلف ارائه می‌دهد. این گزارشات توسط شبکه خبرنگاران محلی ICIS جمع آوری و ارائه می‌شود. این گزارشات هفتگی برای مناطق آفریقا، آسیا، چین، کشورهای مستقل مشترک المنافع، اروپا، آمریکای لاتین، خاورمیانه-آسیای جنوبی، ترکیه و ایالات متحده منتشر می‌شود.

در این موسسه، جهت ارزیابی قیمت در طول هفته، چند گرید مختلف پلی اتیلن پوشش داده می‌شود. این گریدها عبارتند از: پلی اتیلن با چگالی پایین (LDPE)، پلی اتیلن خطی با چگالی پایین (LLDPE) و پلی اتیلن با چگالی بالا (HDPE). این گزارش‌ها همچنین شامل برنامه‌ های ارائه شده برای تعمیر و نگهداری قطعاتی که بر تغییر قیمت محصول اثرگذار هستند نیز می‌شود.

کاربری پلی اتیلن

پلی اتیلن در زندگی امروزی بشر کاربردهای زیادی دارد. پلی اتیلن با چگالی پایین یا LDPE، عمدتا در صنعت بسته بندی مواد استفاده می‌شود. فیلم‌های بسته بندی مورد استفاده در بازار یا از پلی اتیلن با چگالی پایین خالص و یا از مخلوط آن با پلی اتیلن خطی با چگالی پایین، جهت بهبود خواص مکانیکی محصول، ساخته می‌شوند. از این مواد در بسته بندی مواد غذایی، پزشکی و دارویی و همچنین فیلم‌های مورد استفاده در کشاورزی و پوشک‌های بچه استفاده می‌شود. همچنین از LDPE در پوشش کابل‌های برق و غشاهای آب بند و دافع رطوبت نیز استفاده می‌شود.

جدول قیمت گرید های پلی اتیلن

روش ارزیابی بازار پلی اتیلن

تمامی ارزیابی‌های نقطه‌ای منتشر شده توسط ICIS محدود به هفته هستند. در واقع در این گزارشات، مقادیر قابل معامله تنها در طول یک هفته مشخص شده ارائه داده می‌شود. این پایگاه در انجام چنین تحلیل‌هایی طیف گسترده‌ای از ورودی‌ های بازار را در نظر می‌گیرد.

همچنین در طی انجام تحلیل‌ها این حق را برای خود محفوظ می‌داند که اطلاعات غیر قابل اعتماد را از گزارش خود حذف کند. در حقیقت این پایگاه متعهد است که اطلاعات قابل اعتماد بازار را همراه با ارزیابی خود شرح دهد. روش ارزیابی هفتگی بازار توسط آیسیس بر اساس تجارب چندین دهه این پایگاه و دریافت بازخورد از بازار اتخاذ شده است.

روش ارزیابی بازار پلی اتیلن

روش ارزیابی بازار پلی اتیلن

تغییرات در روش ارزیابی بازار

همه بازارها به صورت پیاپی دستخوش تحول و تکامل می‌شوند. ICIS نیز وظیفه دارد که روش قیمت گذاری و تحلیل خود را همگام با تغییرات بازار، تغییر داده و کامل کند. بر این اساس ICIS به صورت منظم تناسب روش‌های خود را بر اساس بازخوردی که از صنعت دریافت می‌کند، بررسی می‌کند. سپس پیش نویس تغییرات در روش خود را در اختیار صنعتگران این حوزه قرار داده و از آن‌ها نظر سنجی به عمل می‌آورد.

ICIS در این موقعیت موظف است که همه نظرات ارائه شده در بازه تغییرات را بررسی کند. اما در برخی موارد نیز ممکن است برخلاف میل برخی از فعالان بازار روش‌های خود را تغییر دهد. به علاوه ICIS یک فرایند مشاوره رسمی در زمینه روش قیمت گذاری و تجزیه و تحلیل اطلاعات دارد. این شرکت متعهد است که هر سه سال یکبار فرایند مشاوره را برای گزارش‌های بازار پلی اتیلن برگزار کند. تاریخ ابتدا و انتهای مشاوره در اسناد ارائه شده از سوی ICIS قابل مشاهده است.

ثبات داده‌ ها

همه افرادی که از سوی موسسه ICIS به ارزیابی بازار می‌پردازند، ملزم به پیروی دقیق از روش‌های ارزیابی تعریف شده از سوی این موسسه هستند. همچنین خبرنگاران و گزارشگران این سازمان پیش از انجام کار به صورت کامل آموزش می‌بینند. در حقیقت کار هر کدام از خبرنگاران به صورت نقطه‌ای بررسی می‌شود. در نتیجه اطلاعات ارائه شده از سوی این موسسه بر اساس اصول و استاندارد ثابتی خواهند بود.

خط مشی موسسه ICIS 

موسسه ICIS یک خط مشی استاندارد عمومی دارد. این استاندارد نوع و کیفیت اطلاعاتی که گزارش می‌شود را پوشش می‌دهد. برخی از اصول ارزیابی و تفسیر بازار پلی اتیلن ارائه شده از سوی ICIS به شرح زیر می‌باشند:

  • در صورت امکان به معامله گران فعال بازار اجازه دسترسی داده می‌شود. در واقع به این افراد اجازه داده می‌شود که در مورد اخبار فعال بازار اظهار نظر کنند.
  • داده‌های بازار به صورت کامل ارائه می‌شوند.
  • گزارشگران بایستی تراکنش‌های میانی وابسته را علامت گذاری کنند.
  • زمانی که یکی از مخاطبان یا منابع سازمان از دست می‌رود، گزارشگران بایستی با موسسه تماس گرفته تا منبع جایگزینی را انجام دهد.
  • اطلاعاتی که توسط منبع تایید نشده‌اند بایستی با عنوان شایعه مشخص شوند.
  • و غیره.

حذف داده‌ ها

گزارشگران موسسه ICIS به شکل فعالی در پی شناسایی اطلاعات غیر عادی بازار و حذف این اطلاعات از فرایند ارزیابی هستند. انجام این کار با فرایند جمع آوری اطلاعات و راستی آزمایی آن‌ ها به صورت روزانه امکانپذیر خواهد بود. طی این فرایند اطلاعات مربوط به معاملات انجام شده در بازار و همچنین پیشنهادات ارائه شده از سوی منابع مختلف تایید می‌شود.

در ارزیابی بازارهای پلی‌ اتیلن، موسسه ICIS فقط معاملات بین طرفین غیر وابسته را در نظر می‌گیرد. همچنین پیشنهاداتی که ثابت نیستند، در نظر گرفته نخواهند شد. همچنین معاملاتی که گزارشگران ICIS در آن شک دارند و برای شک خود دلایل معقولی دارند را از بازار خود مستثنی می‌کنند.

در فرایند حذف داده‌ها، موسسه ICIS نمونه‌هایی از داده‌های غیر عادی را به ثبت می‌رساند. این نمونه‌های ثبت شده به صورت منظم با هدف یافتن الگو بین آن‌ها بررسی می‌شوند.

واحد قیمت پلی اتیلن

به طور کلی واحدهای معامله پلی اتیلن در دنیا به شکل زیر هستند:

واحد قیمت پلی اتیلن

واحد قیمت پلی اتیلن

در حقیقت موسسه ICIS در تلاش است که قیمت‌های معامله شده در بازار را به موقع و منصفانه ارائه دهد. این اطلاعات می‌توانند به عنوان یک مرجع مناسب برای افراد و شرکت‌های فعال در بازار عمل کنند.

مناطق جغرافیایی

فرایند قیمت گذاری موسسه ICIS معمولا بر اساس مناطق جغرافیایی است. این اتفاق سبب می‌شود که اطمینان حاصل شود که محرک‌ های اصلی اثرگذار بر بازار هر منطقه به صورت کامل پوشش داده شده اند. گزارش‌هایی که در حال حاضر ارائه شده‌ اند درباره مناطقی از جمله اروپا، آسیا اقیانوسیه، چین، جنوب آسیا، ایالات متحده یا آمریکای شمالی، آمریکای لاتین و اتحاد جماهیر شوروی سابق هستند.

سخن پایانی

موسسه ICIS به صورت فعالی به ارائه داده‌های مربوط به بازار پلی اتیلن و تجزیه و تحلیل این داده‌ها است. گزارشات این موسسه به صورت هفتگی و بر اساس بازار در مناطق جغرافیایی مختلف ارائه می‌شوند. داده‌های ارائخ شده در گزارشات با استفاده از یک روش ثابت و مشخص جمع اوری می‌شوند. صنعتگران و فعالان در بازار پلی اتیلن می‌توانند با بررسی گزارشات هفتگی آیسیس اطلاعات مفیدی را به دست آورند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *