تلاش اروپا قبل از آغاز تحریم ها برای واردات گازوئیل روسیه

,
واردات گازوئیل روسیه ممنوع

اروپا با توجه به وابستگی بالا به واردات گازوئیل روسیه و نبود جایگزین کافی در تلاش است که قبل از اجرایی‌شدن تحریم محصولات نفتی روسیه در فوریه، ذخایر خود را پر کند. به کمک تیم تحلیلی بازار نفت و گاز به بررسی جزئیات این خبر می پردازیم.

اتحادیه اروپا در 5 فوریه در حالی واردات محصولات نفتی از روسیه را اجرایی می‌کند که شدیداً به گازوئیل این کشور نیاز دارد. در ماه دسامبر هم تحریم نفت خام روسیه اجرایی خواهد شد.

به نقل از رویترز، تاجران اروپایی تلاش می‌کنند مخازن خود را قبل‌از آغاز تحریم‌های اتحادیه اروپا با گازوئیل روسیه پر کنند، زیرا پیدا کردن منابع جایگزین برای اروپا کار راحتی نخواهد بود. بارگیری گازوئیل روسیه به‌ مقصد منطقه ذخیره‌سازی آمستردام ـ روتردام ـ آنتورپ از اول تا دوازدهم نوامبر تا 215 هزار بشکه در روز افزایش یافته است، یعنی 126 درصد بالاتر از ماه اکتبر.

روسیه رتبه بالایی در واردات گازوئیل اروپا دارد

گازوئیل روسیه 44 درصد از کل واردات سوخت جاده‌ای اروپا را از ابتدای ماه نوامبر تشکیل داده است، این رقم در ماه اکتبر برابر با 39 درصد بود، درست است که وابستگی اروپا به سوخت روسیه از بیش‌از 50 درصد قبل‌از حمله این کشور به اوکراین کاهش یافته است، اما روسیه همچنان بزرگ‌ترین عرضه‌کننده گازوئیل به این قاره است.

متخصصان معتقدند اتحادیه اروپا برای جایگزینی واردات گازوئیل از روسیه باید حدود 500 تا 600 هزار بشکه در روز تهیه کند و این گازوئیل احتمالاً از آمریکا و شرق کانال سوئز یعنی خاورمیانه و هند وارد خواهد شد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *